Wiadomości z Mikołowa

Młodzi mają swoją radę! Młodzieżowa Rada Miasta w Mikołowie

  • Dodano: 2019-10-10 10:30

O powołaniu do życia w Mikołowie Młodzieżowej Rady Miejskiej mówi się już od jakiegoś czasu.

Na początku tego roku zastępca burmistrza Mateusz Handel i Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Syryjczyk-Słomska podjęli się powołania grupy roboczej składającej się z urzędników, radnych i uczniów mikołowskich szkół. Jej zadaniem było stworzenie zasad funkcjonowania Rady Młodzieżowej. Prace dobiegły końca po wakacjach, a ich zwieńczeniem było przyjęcie przez Radę Miejską na wrześniowej sesji statutu i ordynacji wyborczej.

Wierzę, że jeszcze w tym roku odbędą się wybory i zaprzysiężenie Radnych Młodzieżowych. My wypełniliśmy nasze zobowiązania, teraz wszystko po stronie młodzieży. Trzymam za nich kciuki i wierzę w ich sukces - komentowała dziękując radnym za jednogłośne przyjęcie uchwały Przewodnicząca Katarzyna Syryjczyk-Słomska. Młodzieżowe Rady Miejskie funkcjonują w wielu polskich miastach i są skuteczną płaszczyzną działania aktywnych, młodych ludzi. Ich najważniejszym celem jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi w sprawy publiczny. Młodzieżowa Rada Miejska ma zapewnić młodzieży w naszym mieście udział w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z najmłodszymi mieszkańcami Mikołowa. Jej zadaniem będzie podpowiadanie radnym i urzędnikom pomysłów zwiększających atrakcyjność miejskiej oferty dla młodych. - Młodzież w Mikołowie ma wielki potencjał, a Młodzieżowa Rada jest szansą na naukę samorządności, współpracy i daje możliwości na realizację pomysłów młodych ludzi w naszym mieście - mówi zastępca burmistrza Mateusz Handel.

Dzięki działaniu MRM młodzi ludzie rozwijają kluczowe umiejętności obywatelskie oraz zyskują przekonanie, że lokalne sprawy publiczne są ważne i godne ich uwagi. Sprawnie działająca MRM tworzy fundamenty aktywnego obywatelstwa w mieście. Wybory do nowo powołanej mikołowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej odbędą się najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.