Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka podczas współpracy z funkcjonariuszami ITD

  • Dodano: 2022-10-20 09:00

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mikołowie po raz kolejny współpracowali z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego z Katowic.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie regularnie współpracują z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego z Katowic. Wspólne służby dają wymierne efekty. Działania prowadzone są, by wzmóc bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mają też na celu ochronę środowiska naturalnego.

Ś cisła współpraca mikołowskiej drogówki oraz katowickiego ITD trwa już od kilku lat. Mundurowi prowadzą wspólne działania, co zwiększa efektywność ich pracy i powoduje stały przepływ informacji między obiema formacjami.

Mikołowska drogówka współpracuje z funkcjonariuszami ITD

W środę 19 października od godziny 07.00 do 14.00 w Mikołowie na ulicy Gliwickiej kilku policjantów i inspektorów sprawdzało respektowanie zapisów kodeksu ruchu drogowego i innych aktów prawnych, regulujących pracę zawodowych kierowców.

Sprawujący kontrole zwracali uwagę na stan trzeźwości, posiadane uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów (tachograf). Kontrolowane były również ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia. W stosunku do przedsiębiorców łamiących przepisy skierowane zostaną odpowiednie wnioski oraz podjęte decyzje administracyjne adekwatne do ujawnionych naruszeń – informują funkcjonariusze KPP Mikołów.

Tego typu działania będą prowadzone cyklicznie na terenie naszego miasta w celu eliminowania z ruchu pojazdów ciężarowych, które nie spełniają norm transportowych jak również ich kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również