Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka podczas współpracy z funkcjonariuszami ITD

  • Dodano: 2022-10-20 09:00

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mikołowie po raz kolejny współpracowali z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego z Katowic.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie regularnie współpracują z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego z Katowic. Wspólne służby dają wymierne efekty. Działania prowadzone są, by wzmóc bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mają też na celu ochronę środowiska naturalnego.

Ś cisła współpraca mikołowskiej drogówki oraz katowickiego ITD trwa już od kilku lat. Mundurowi prowadzą wspólne działania, co zwiększa efektywność ich pracy i powoduje stały przepływ informacji między obiema formacjami.

Mikołowska drogówka współpracuje z funkcjonariuszami ITD

W środę 19 października od godziny 07.00 do 14.00 w Mikołowie na ulicy Gliwickiej kilku policjantów i inspektorów sprawdzało respektowanie zapisów kodeksu ruchu drogowego i innych aktów prawnych, regulujących pracę zawodowych kierowców.

Sprawujący kontrole zwracali uwagę na stan trzeźwości, posiadane uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów (tachograf). Kontrolowane były również ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia. W stosunku do przedsiębiorców łamiących przepisy skierowane zostaną odpowiednie wnioski oraz podjęte decyzje administracyjne adekwatne do ujawnionych naruszeń – informują funkcjonariusze KPP Mikołów.

Tego typu działania będą prowadzone cyklicznie na terenie naszego miasta w celu eliminowania z ruchu pojazdów ciężarowych, które nie spełniają norm transportowych jak również ich kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również