Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka po akcji "Telefony"

  • Dodano: 2019-09-17 09:15

Wczoraj w godzinach 06.00 do 22.00 policjanci w całym kraju prowadzili działania, których celem było eliminowanie bardzo powszechnego zjawiska - korzystania przez kierujących pojazdami z telefonów komórkowych, oczywiście w trakcie jazdy. Na terenie powiatu mikołowskiego mundurowi ujawnili 22 przypadki tego wykroczenia. Kierowco skup się na drodze, a nie na smartfonowych aplikacjach!

Do akcji skierowano 12 mundurowych z mikołowskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Przez 16 godzin służby skontrolowali oni 46 pojazdów, łącznie ujawniając 50 wykroczeń, z czego aż 22 dotyczyły korzystania przez kierujących z telefonów komórkowych. A przecież korzystanie z telefonu podczas jazdy to prosta droga do spowodowania zagrożenia. Każda sekunda nieuwagi może być brzemienna w skutkach, gdy np. na jezdnię wybiegnie dziecko, a my zareagujemy z opóźnieniem.

Przypominamy, że za używanie telefonu podczas jazdy bez użycia zestawu głośnomówiącego grozi kierowcy 200 złotych mandatu oraz 5 punktów karnych.

Zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, również rowerzystów. Przy czym "korzystanie z telefonu" to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie wiadomości, przeglądanie internetu, przewijanie menu, itp.

Wczorajsze działania kontrolno-prewencyjne to akcja  realizowana wspólnie z organizacją TISPOL. A to oznacza, że polscy policjanci włączą się w działania prowadzone na drogach całej Unii Europejskiej.


Źródło: KPP Mikołów

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.