Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy policjanci oddali krew

  • Dodano: 2018-03-05 12:15

W piątek mikołowscy policjanci, w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą", oddali swoją krew.

Mundurowi, aby wspomóc to ważne przedsięwzięcie, mieli możliwość oddania życiodajnego płynu w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, zaparkowanym przed wejściem na mikołowski rynek, w którym łącznie zebrano ponad 12 litrów krwi.

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi wpisane jest w nasz policyjny zawód. Na co dzień mundurowi, podczas pełnienia swojej służby, spotykają się z sytuacjami zagrażającymi życiu i zdrowiu osób, z którymi przychodzi im mieć kontakt. Dzięki akcji "SpoKREWnieni służbą", mikołowscy stróże prawa oraz mieszkańcy powiatu mieli okazję oddać bezcenny dar, jakim jest krew, na rzecz osób jej potrzebujących.

W piątek, spośród zgłoszonych 34 chętnych osób, 27 z nich podzieliło się cząstką siebie. Dzięki ich ofiarności, pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebrali w Mikołowie ponad 12 litrów tego cennego daru.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi! W ten sposób możemy uratować ludzkie życie - to nic nie kosztuje! Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każda osoba musi wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, przejść badanie lekarskie i, po uzyskaniu akceptacji, może oddać krew.

W Mikołowie taka możliwość istnieje w każdy pierwszy piątek miesiąca w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, który zaparkowany jest na parkingu przy wejściu na mikołowski rynek.

Nie bójmy się POMAGAĆ!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również