Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów upamiętnił swojego patrona

  • Dodano: 2018-04-24 19:45

W poniedziałek władze miasta, duchowieństwo i mikołowianie uczcili dzień św. Wojciecha – patrona Bazyliki i samego Mikołowa.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem patrona Mikołowa na rynku. Wieńce złożyli m.in. burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula i przewodniczący Rady Miejskiej, Michał Rupik. Warto przypomnieć, że dokładnie od pięciu lat nad mikołowskim rynkiem czuwa pomnik św. Wojciecha autorstwa prof. Zygmunta Brachmańskiego. W 2013 roku obchody patrona Mikołowa rozpoczęła suma odpustowa koncelebrowana przez abp. Józefa Kowalczyka i metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca.

W kolejną rocznicę tych wydarzeń i męczeńskiej śmierci św. Wojciecha miejscy włodarze, radni, przedstawiciele organizacji społecznych wraz z proboszczem mikołowskiej Bazyliki poprowadzili obchody święta patrona miasta. Tuż po uroczystościach na rynku o godz. 18:00 w Bazylice pw. św. Wojciecha została odprawiona msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców.

Proboszcz Mirosław Godziek przypomniał historię życia św. Wojciecha i zachęcił do czerpania przykładu z postępowania męczennika, szczególnie w kwestii zakończenia waśni międzyludzkich i „godnego sprawowania w Ewangelii Chrystusowej”.

Po nabożeństwie na gości czekał poczęstunek w auli Piusa X.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kasia

    To jest piękne upamiętnienie.A nie tam upamiętniać "Smoleńsk",obecną nienawiść niektórych ludzi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.