Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Już w najbliższą sobotę Wieczór w Muzeum

  • Dodano: 2023-05-15 14:30

Choć Noc Muzeów już za nami to Muzeum w Mikołowie w najbliższą sobotę 20 maja 2023 r. organizuje specjalne wydarzenie „Wieczór w Muzeum”. Początek imprezy już o 17.00.

Kolejna edycja cieszącej się sporym zainteresowaniem imprezy już w najbliższą sobotę 20 maja. Muzeum w Mikołowie zaprasza na „Wieczór w Muzeum”. W tym roku program wydarzenia jest skierowany przede wszystkim do fanów motoryzacji.

„Wieczór w Muzeum” w Mikołowie już 20 maja

Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00 spotkaniem z Henrykiem Grzonką i wykładem „Żużlowcy z Mikołowa”.

Bohaterami opowieści redaktora Henryka Grzonki będą zawodnicy, którzy zapisali się na kartach śląskiego sportu motocyklowego: Robert Grymel, Alfred Spyra, Jan Maj, Erwin Maj i Jan Mucha – informuje Wojciech Szwiec z mikołowskiego muzeum.

O 18.00 rozpocznie się za to Zlot Klamorów na parkingu pod Białym Domkiem. Mile widziani szczególnie posiadacze zabytkowych rowerów, motorowerów, motocykli i samochodów. To pierwsza edycja imprezy w ramach Wieczoru w Muzeum".

Chwilę po godz. 20.00 rozpocznie się pokaz archiwalnych filmów o Mikołowie m.in. „Wyburzenie mikołowskiej bożnicy”, „Zegar znów bije”, „Ekloga domowa”.

Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających od godziny 16.00 do 21.00 – informują władze Muzeum w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również