Wiadomości z Mikołowa

Konkurs plastyczny dla dzieci "Pomóż zebrze przejść przez pasy"

  • Dodano: 2021-06-18 09:00

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Mikołowie ogłasza konkurs "Pomóż Zebrze przejść przez pasy". Zadanie skierowane do dzieci oraz seniorów, którego efektem ma być wspólna praca plastyczna obu pokoleń. Celem konkursu jest promocja wprowadzonych z początkiem czerwca zmian w przepisach ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa pieszych, kultury jazdy oraz wzajemnego szacunku między pieszymi a kierowcami.

Konkurs plastyczny pod hasłem "Pomóż Zebrze przejść przez pasy" jest elementem trwającej w powiecie mikołowskim kampanii społecznej "Pomosty - łączymy pokolenia".

Pomysł na jego stworzenie zrodził się w chwili wprowadzenia z dniem 1 czerwca br. zmian w przepisach ruchu drogowego, w których intencją ustawodawcy jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Ideą konkursu jest więc promowanie prawidłowych nawyków wśród pieszych i kierujących, wzajemnego szacunku jednych do drugich oraz podnoszenie kultury na drodze.

Przedsięwzięcie kierujemy do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych klas I-V oraz seniorów powiatu mikołowskiego (wystarczy jednak, by chociaż jedna osoba z drużyny była jego mieszkańcem). Efektem współpracy na linii junior - senior ma być praca plastyczna, która zobrazuje założenia konkursu. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni. Szczegóły zawarte zostały w Regulaminie.

Prace, w terminie do 3 września, można składać osobiście w budynku mikołowskiej komendy lub nadesłać na adres: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie ul. Rymera 1, 43-190 Mikołów z dopiskiem "Konkurs - Zebra".

Istnieje także możliwości wykonania zdjęcia/skanu pracy i przesłania jej na adres mailowy: rzecznik@mikolow.ka.policja.gov.pl

Szczegółów w sprawie konkursu udziela Oficer Prasowa jednostki, mł.asp. Ewa Sikora, telefon: 609 026 926,a także  pracownik Starostwa Powiatowego w Mikołowie, specjalista ds. polityki prosenioralnej Sabina Grzywok, telefon 530 305 195.

Konkurs plastyczny dla dzieci "Pomóż zebrze przejść przez pasy"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.