Wiadomości z Mikołowa

Kierowca autobusu z blisko 2,5 promila!

  • Dodano: 2018-04-16 11:45

Mikołowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu miejskiego. 42- letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji kierującej pojazdem renault, która uniemożliwiła mu dalszą podróż autobusem, być może nie doszło do tragedii. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy.

Niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 42- letni kierowca autobusu komunikacji miejskiej.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 14:00 na ulicy Spyry w Mikołowie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że za autobusem komunikacji miejskiej, jechała przez jakiś czas 45- letnia mieszkanka Chorzowa, która zauważyła, że porusza się on całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem kobiety, że kierowca autobusu może być nietrzeźwy, na jednym z przystanków autobusowych, zajechała mu drogę i uniemożliwiła dalszą jazdę oraz zawiadomiła o tym fakcie policję. Kierujący autobusem stracił już prawo jazdy, a w dniu dzisiejszym zostaną mu przedstawione zarzuty. Prowadzone postępowanie wyjaśni także, czy doszło do narażenia pasażerów na utratę życia lub zdrowia.

Dzięki zdecydowanej reakcji kobiety, to kolejny przykład na brak społecznego przyzwolenia na kierowanie na "podwójnym gazie". Pamiętajmy: "NIE REAGUJESZ- AKCEPTUJESZ".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również