Wiadomości z Mikołowa

Jak Powiat Mikołowski wspiera osoby z niepełnosprawnościami?

  • Dodano: 2022-02-22 09:15

Dyrektor Śląskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jan Wroński oraz Aleksandra Buczek, pracownik PFRON, a zarazem członkini Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych gościli w starostwie, gdzie spotkali się z władzami powiatu reprezentowanymi przez Starostę Mikołowskiego Mirosława Dużego oraz członkinię Zarządu Powiatu Grażynę Nazar.

Powiat mikołowski z myślą o osobach niepełnosprawnych

Głównym tematem spotkania były działania, które nasz powiat realizuje z myślą o osobach niepełnosprawnych, od likwidacji barier architektonicznych w budynku starostwa przez przedsięwzięcia z programu „Dostępność+” po asystentów osób niepełnosprawnych. Gościom z PFRON towarzyszyła również ekipa TVP3 realizująca program o tej tematyce.

Kamerze towarzyszył Artur Matysiak, zatrudniony w starostwie od wielu lat informatyk, który z perspektywy osoby poruszającej się na wózku opowiedział, jakim ułatwieniem stała się dla niego budowa windy w starostwie. Inwestycja ta otrzymała dofinansowanie z PFRON. Obecnie w starostwie zatrudnionych jest siedem osób niepełnosprawnych w tym cztery ruchowo.

Cykl programów „PFRON wspiera dostępność” będzie emitowany na antenie TVP3 we wtorki i czwartki od 15:50 w pasmie głównym - łącznie zrealizowano 15 odcinków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również