Wiadomości z Mikołowa

Jak ocalić stare drzewa przed wycinką? Zgłoś je jako pomniki przyrody!

  • Dodano: 2022-01-19 09:00

Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula twierdzi, że na terenach leśnych w Polsce wycina się coraz więcej drzew. Niestety dotyczy to również mikołowskich lasów. Choć miasto porusza temat ochrony drzew z Lasami Państwowymi (podobnie jak Starostwo Powiatowe w Mikołowie czy Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia), to ambicje kryjące się za planami pozyskiwania drewna w Polsce stale rosną. W rezultacie nasze drzewostany stają się coraz młodsze i coraz trudniej spotkać dorodne, wielkie i piękne drzewa.

Burmistrz Piechula ma sposób na zmianę tego trendu

Aby ochronić nieliczne egzemplarze, które jeszcze gdzieniegdzie pozostały, można ustanowić je pomnikami przyrody. Stanisław Piechula przypomina, że może to zrobić każdy z nas, zgłaszając takie drzewa do urzędu miasta (należy podać gatunek, obwód pnia na wysokości 1,3 m i miejsce, w którym drzewo rośnie – najlepiej podać dane GPS, zdjęcia również mile widziane, można przesłać je do urzędu e-mailem na adres: bgo@mikolow.eu).

Burmistrz działając wspólnie z Radą Miejską może ustanowić takie drzewa pomnikami przyrody, co zabezpieczy je przed wycinką.

Stanisław Piechula zachęca wszystkich do takiej aktywności, a na swoim facebooku dla  zainteresowanych zamieścił obowiązujące przepisy w tym zakresie. Można je znaleźć TUTAJ. Burmistrz obiecuje, że najaktywniejsi mieszkańcy zostaną wyróżnieni i nagrodzeni upominkami.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Najlepiej zgłosić takie drzewo na własnym podwórku. Otoczą je płotkiem a nasze dzieci nie będą mogły rozbudować domu ani na podwórku wybudować garażu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również