Wiadomości z Mikołowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku [14-20 czerwca]

 • Dodano: 2021-06-14 13:00, aktualizacja: 2021-06-14 14:27

Szukasz ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych w województwie śląskim? Chcesz iść na koncert w plenerze? A może wolisz spektakl w teatrze? Sprawdź spis najlepszych imprez podczas najbliższego tygodnia i baw się dobrze.

Najbliższy tydzień 14.06-20.06 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Obowiązujące obostrzenia, zakazy imprez masowych i zgromadzeń, odzwyczaiły nas od dobrej zabawy poza domem. Teraz obostrzenia zostały złagodzone, a wydarzenia kulturalne znów mogą się odbywać. Nikt nie ma pewności, na jak długo koronawirus odpuścił, dlatego nie zmarnuj okazji i sprawdź spis najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [14-20 czerwca]

14 czerwca

KATOWICE - Koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie (nowa data)

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Nowa data koncertu zaplanowanego pierwotnie na 10 maja 2021 r. 

15 czerwca

KATOWICE - Raz Dwa Trzy (nowa data) / Koncert jubileuszowy „30 lat jak jeden koncert...”

 • Godz. 18:00, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, plac Wojciecha Kilara 1.
 • 30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu.

SOSNOWIEC - Wszystko o dworcu kolejowym Sosnowiec-Maczki

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na długo oczekiwane spotkanie regionalne. Gościem Zagłębiowskiej Mediateki będzie Jacek Jakubek, autor książki "Od Granicy do Maczek. Historia budowlana dworca kolejowego Sosnowiec-Maczki" (2021), powstałej w rezultacie badań architektonicznych, przeprowadzonych w trakcie prac remontowych obiektu. Prelekcja połączona z prezentacją zdjęć odbędzie się we wtorek 15 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

16 czerwca

RUDA ŚLĄSKA - Grzegorz Dolniak - Sztuka Relaksu

 • Godz. 20:00, Dom Kultury Bielszowice, ul. Edmunda Kokota 170.
 • Najnowszy program Grzegorza Dolniaka, w którym sprawdzicie jak żyć spokojnie i być wypoczętym człowiekiem. Grzegorz akurat nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie się wypowie. Z charakterystyczną sceniczną ekspresją i obserwacjami punktującymi absurdy dnia codziennego zdemaskuje przeszkody stojące na drodze do prawdziwego spokoju ducha. Zabierze Was w podróż po meandrach niełatwej sztuki relaksu, w której jak zawsze zobaczycie swoje odbicie.

17 czerwca

SOSNOWIEC - Bob Dylan: huczna osiemdziesiątka – piąta odsłona Przestrzeni Słowa!

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Impreza będzie składała się z dwóch części. W pierwszej zapraszamy na spotkanie z wybitnymi znawcami twórczości Dylana, a także fundamentalnymi postaciami świata literackiego: tłumaczem, dziennikarzem, autorem książek i muzykiem Filipem Łobodzińskim oraz poetą, krytykiem literackim i tłumaczem Jerzym Jarniewiczem. Rozmowę poprowadzi Szymon Kloska. Po dyskusji odbędzie się koncert grupy dylan.pl. Doskonali muzycy, powołując do życia niniejszy muzyczny projekt dedykowany Dylanowi, zrewolucjonizowali recepcje jego twórczości, dodatkowo, dzięki nowym i nowatorskim tłumaczeniom Filipa Łobodzińskiego otwarli z przytupem nowy rozdział dyskusji nad fenomenem jego twórczości.

18 czerwca

KATOWICE - Lawrence Foster / Giuseppe Verdi – Bal maskowy / S2

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Przyrodnicy już w XIX wieku próbowali ocalić zszarganą opinię sroki. Służące z ubogich domów od wieków padały ofiarą podejrzeń o kradzież w domach swoich państwa. W epoce Rossiniego głośno było o dziewczynie z podparyskiego miasteczka Palaiseau, którą skazano na śmierć za przywłaszczenie kilku sreber z serwisu stołowego.

19 czerwca

KATOWICE - JazzArt Festival Royber trio

 • Godz. 19:00, Podcienia Miasta Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2.
 • Trio o roboczej nazwie ROYBER zostało powołane do życia przez Mikołaja Trzaskę, Macia Morettiego oraz Ola Walickiego, muzycy mieli okazję spotkać się kilka lat temu przy okazji reaktywacji grupy Łoskot. Jako trio zdecydowali się tworzyć i koncertować w październiku 2020 roku, kiedy to po raz pierwszy zagrali koncert w Elbląskiej Galerii El.

ZABRZE - Alcoholica + 4 Szmery

 • Godz. 20:00, CK Wiatrak, ul. Wolności 395.
 • Zespół Alcoholica powstał w 2004 roku z myślą o graniu muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu została wybrana nieprzypadkowo – przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności.

20 czerwca

RUDA ŚLĄSKA - Toby z Monachium "Trasa Czerwone Róże"

 • Godz. 16:00, Miejskie Centrum Kultury, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Toby z Monachium nie zwalnia tempa! To już jego trzecia solowa trasa, która nosi nazwę tak jak jego największy hit "Czerwone róże". W 2020 wystąpi w nowych lokalizacjach jak również odwiedzi miejsca, w których miał przyjemność występować.

KATOWICE - Szczęście

 • Godz. 18:00, Teatr Bez Sceny, 3 Maja 11.
 • "Oboje są w wieku dojrzałym, ale ciągle interesują się płcią przeciwną". Czy weekendowy romans kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością, ma szansę przerodzić się w trwałe uczucie? Czy mimo, że nie mają już 20 lat, zawalczą o swoją porcję tytułowego szczęścia? Odpowiedzi na te pytania i mnóstwo innych w zabawnej i mądrej komedii z popisowymi rolami aktorskimi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.