Wiadomości z Mikołowa

[FOTO] Ukraina podbiła Mikołowski Bieg Uliczny!

• Dodano: 2018-09-30 20:00

Zbiórka na rynku, krótka rozgrzewka i „do biegu, gotowi, start!”. W imprezie sportowej imienia słynnego mikołowskiego maratończyka udział wzięło kilkuset biegaczy z całego regionu.

501. Dokładnie tylu zawodników przekroczyło linię startu w XVI edycji Mikołowskiego Biegu Ulicznego, który wiele lat temu zainicjował nieżyjący od 2010 roku Henryk Biskupiak, mikołowski supermaratończyk i biegacz narciarski. W tym roku odbyła się również ciesząca się sporym zainteresowaniem edycja Biegu na Szóstkę, czyli o dystansie 6 km. Start obydwu biegów zaplanowano na 12:00 z mikołowskiego rynku z metą na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym MOSiR-u. Wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć wiele znajomych twarzy z STS Biegaton Mikołów i Biegam Bo Lubię, a także obu burmistrzów – Stanisława Piechulę i Mateusza Handla.

Główny bieg zawojowała… reprezentacja z Ukrainy! Dystans 10 km wygrała Viktoriia Khapilina z Melitopolu, a trzecie miejsce zajęła Oksana Okseniuk z Łucka (obie panie reprezentują MK Luchesk). Druga na mecie stanęła Sylwia Slęzak z Częstochowy, reprezentująca CKS BUDOWLANI. Wśród panów najlepsi okazali się dwaj obywatele Ukrainy: Sergii Okseniuk z Łucka i trzeci na mecie Mykhaiło Bohpanov z Kijowa. Drugie miejsce na podium zajął mieszkaniec Radlina, Mateusz Mrówka, który reprezentuje KWK Marcel.

W Biegu na Szóstkę wśród panów najlepsi okazali się Paweł Buczek z Tychów (repr. TGB LAKE RUNNERS), Mateusz Klich z KS Olkusz i Leszek Pstraś z PARKRUN Katowice. Trzy najlepsze panie to Beata Mendel z Orzesza, Karolina Moskwa z Chorzowa (Batory Lotto) i mikołowianka Joanna Piotrowska-Tronina.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących XVI Mikołowski Bieg Uliczny.