Wiadomości z Mikołowa

Ferie zimowe 2023 w Mikołowie. Jak spędzić ten czas w mieście? Oto propozycje!

 • Dodano: 2023-01-12 12:30

Ferie zimowe 2023 w województwie śląskim trwają od 16 do 29 stycznia. Wiele osób wyjedzie w góry na narty czy snowboard, ale spora część mieszkańców pozostanie w mieście. Jak kreatywnie spędzić ferie w Mikołowie? Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji!

Miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały interesującą ofertę dla tych mieszkańców, którzy ferie zimowe spędzą w Mikołowie.

 1. MDK Mikołów
 2. MOSiR Mikołów
 3. OSP
 4. Śląski Ogród Botaniczny

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie

W tym roku MDK Mikołów nie stworzył programu półkolonii to proponuje inną, równie ciekawą formę spędzania wolnego czasu. Mowa o dwóch seriach codziennych warsztatów.

Dzieciom od 7. do 12. roku życia wypełnimy czas od 9.00 do 15.30. Współpracujemy z Centrum Aktywności Społecznej – zajęcia będą odbywały się w nowym budynku naprzeciw MDK (Rynek 2) - informuje dyrekcja Miejskiego Domu Kultury.

Poza teatralnymi aktywnościami i warsztatami w programie dwa posiłki dziennie, wycieczka na zwiedzanie teatru oraz codzienna aktywność na świeżym powietrzu (a jeśli pogoda dopisze, to na śniegu).

Dla najlepszego efektu warto zapisać się na całe 5 dni, ale istnieje możliwość wyboru pojedynczych dni (w jednym tygodniu). Zapisy prowadzimy mailowo od 27 grudnia (poświąteczny wtorek) pod adresem barbara.bogdanowicz@ mdk.mikolow.eu (mamy limit miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń) - informuje MDK Mikołów.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka, wiek oraz wybrane daty i numer telefonu. Odpowiedzi na maila można się spodziewać w ciągu dwóch dni.

Cena: 635 zł za całość lub 150 zł za jeden dzień płatne przelewem na konto MDK (po uzyskaniu mailowego potwierdzenia).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

MOSiR Mikołów rozpocznie ferie już w tę sobotę – 14 stycznia – dyskoteką na sztucznym lodowisku przy ul. Konstytucji 3 Maja 38. Impreza rozpocznie się o godz. 19.30 i potrwa do godz. 21.30.

Dzieci i młodzież z Mikołowa i okolic będą mogły uczestniczyć w zajęciach w ramach akcji „Pierwsze kroki na lodzie”, które będą się odbywać przez całe ferie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 11.00.

„Pierwsze kroki z hokejem” w trakcie ferii będą prowadzone w środy i piątki w godz. 09.00 – 10.00. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dostarczenie podpisanego oświadczenia. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Zapraszamy również do korzystania z krytej pływalni „ Aqua Plant”, która w dniach 16 – 27 stycznia będzie ogólnodostępna w godz. 06.00 – 22.00. Bilety wstępu zgodnie z obowiązującym CENNIKIEM - informuje MOSiR Mikołów.

Ferie na sportowo zakończą się kolejną dyskoteką na lodowisku, która odbędzie się w sobotę – 28 stycznia – w godz. 19.30 – 21.30.

Oświadczenie i zgoda na samodzielny udział dziecka w zajęciach, a także regulamin dostępne na stronie internetowej MOSiR Mikołów.

Ochotnicza Straż Pożarna

Zapraszamy chętne dzieci oraz młodzież z Bujakowa w wieku 10-18 lat do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Bujaków oraz do skorzystania z naszych zajęć w czasie ferii zimowych 2023. TERMIN ZGŁOSZEŃ upływa 12 stycznia. Dla dzieci z MDP Bujaków zajęcia są całkowicie darmowe – informują ochotnicy z Bujakowa.

Aby zgłosić dziecko należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do MDP, gdyż liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona.

Ochotnicy zapewniają dojazd i powrót z miejsca zajęć - zbiórki pod OSP Bujaków, opiekę kadry oraz wykwalifikowanych instruktorów, a także niezbędny sprzęt potrzebny do zajęć tj. wypożyczenie łyżew, sprzętu wspinaczkowego.

Harmonogram zajęć:

I Tydzień:

 • Wtorek 17.01 - Lodowisko MOSiR Mikołów
 • Środa - 18.01 Basen MOSiR Mikołów
 • Czwartek 19.01 - zajęcia w OSP

II Tydzień:

 • Wtorek - 24.01 - Basen MOSiR Mikołów
 • Środa - 25.01 - Ścina wspinaczkowa Chwyciarnia Gliwice
 • Czwartek 26.01 - zajęcia w OSP

Śląski Ogród Botaniczny

Śląski Ogród Botaniczny przygotował specjalną terenową grę rodzinną, która potrwa przez całe ferie zimowe.

Zapraszamy dzieci młodsze i starsze do udziału w grze terenowej pt. Niedolisek rusza w świat! Niedolisek spędził pierwsze miesiące życia w ośrodku dla zwierząt, lecz nadszedł czas, aby powrócił do lasu. Jak się okazuje, to wcale nie jest takie proste. Z pomocą przychodzą mu dzikie zwierzęta, które razem z uczestnikami gry przeprowadzą szybki kurs przetrwania w zimowym lesie – wyjaśniają pracownicy ŚOB.

Gra terenowa będzie odbywać się w Ogrodzie Żółtym przy ul. Sosnowej 5 w Mikołowie w dniach:

 • 16.01-21.01 (poniedziałek – sobota), godz. 10.00-15.00
 • 23.01-28.01 (poniedziałek – sobota), godz. 10.00-15.00

Warto zabrać ze sobą rodzinę, przyjaciół, ciepłe ubrania, termos z herbatą i podążać lisim tropem! Koszt udziału w grze to 10 zł/dziecko (płatność gotówką).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również