Wiadomości z Mikołowa

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  • Dodano: 2022-05-06 08:45, aktualizacja: 2022-05-06 09:05

6 maja został ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Jego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to część strategii Komisji Europejskiej zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych.

Charakter tego wydarzenia ma na celu zwrócenie uwagi obywateli Unii Europejskiej na kwestię bezpieczeństwa na drodze. Powodem wprowadzenia tego dnia była rosnąca z roku na rok liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów.

Wydarzenie jest okazją, by informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze!

Niestety sytuacje na drogach pokazują, że policyjne apele o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów, są niejednokrotnie ignorowane. Policjanci codziennie są wzywani do zdarzeń drogowych, które są skutkiem lekceważenia obowiązujących norm prawnych. Przekraczanie dozwolonej prędkości, niezgodne z przepisami używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu, czy nie zapięcie pasów bezpieczeństwa – to tylko niektóre z wykroczeń, najczęściej ujawnianych przez funkcjonariuszy. Wszystkie one mają wpływ na bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również