Wiadomości z Mikołowa

Dziś rusza akcja krwiodawstwa. Policjanci z KWP w Katowicach zachęcają do oddawania krwi

  • Dodano: 2022-11-17 09:15

Dziś przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbywa się kolejna już w tym roku honorowa zbiórka krwi pod nazwą "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Od 8 do 13 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będzie przyjmować krwiodawców. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Już dziś, 17 listopada kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają w tym czasie komendę wojewódzką, mogą honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8 do 13 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oczekuje na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19.

Akcja krwiodawstwa w czwartek 17 listopada przed KWP w Katowicach

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci - przekonują policjanci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również