Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy z profilaktyką wśród najmłodszych w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  • Dodano: 2019-08-21 09:30

Z początkiem tego tygodnia dzielnicowy z centrum Mikołowa spotkał się z uczestnikami półkolonii mikołowskiej Placówki Wsparcia Dziennego. Prelekcja odbyła się w wyjątkowo ciekawym dla dzieci miejscu - budynku Państwowej Straży Pożarnej. Przedmiotem dyskusji było bezpieczeństwo w czasie wolnym od zajęć, wypoczynek i zabawa oraz zbliżający się wielkimi krokami rok szkolny, w szczególności bezpieczna droga do szkoły. Kampania MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" nadal trwa.

"Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania społeczna organizowana pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Od czerwca br. funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w tym również mikołowscy policjanci, regularnie - w ramach swoich zadań - spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą, czy podczas górskich wycieczek.  W kampanii uczestniczy także Państwowa Straż Pożarna czynnie przekazując informacje m.in. z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym bezpiecznych zasad ewakuacji oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą i udzielania pierwszej pomocy.

Realizując czynności służbowe, Dzielnicowy z centrum Mikołowa, asp. Piotr Haśnik, w ramach współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Mikołowie i dzięki ich uprzejmości, wykorzystał możliwość spotkania się z dziećmi - uczestnikami organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej półkolonii.

W trakcie spotkania, oprócz wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa, dzielnicowy zaprezentował dzieciom policyjny radiowóz oraz sprzęt jakiego na co dzień używa podczas podejmowanych czynności służbowych.


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również