Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy w gromadce Misia Uszatka

  • Dodano: 2020-09-18 16:15, aktualizacja: 2020-09-18 23:01

Jednym z założeń funkcjonującej na Śląsku koncepcji pracy policjantów prewencji "Dzielnicowy bliżej nas" jest angażowanie się mundurowych w spotkania z szeroką grupą odbiorców, wśród których prowadzone są zajęcia o charakterze profilaktycznym. Aspirant sztabowy Maciej Dobrowolski odwiedził więc przedszkolaków jednej z miejskich placówek w Mikołowie i przekazał kilka cennych wskazówek dotyczących wpływu najmłodszych mikołowian na ich własne bezpieczeństwo.


Aspirant sztabowy Maciej Dobrowolski to policjant mikołowskiej prewencji - dzielnicowy między innymi rejonu Reta w Mikołowie. Niedwno wziął udział w spotkaniu z poopiecznymi Przedszkola nr 13 im. Gromadki Misia Uszatka przy ulicy Skalnej.  Wszystko po to, by porozmawiać z maluchami na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg.

Mundurowy przypominał i ćwiczył z dziećmi zasady ruchu drogowego. Omówił jaką stroną drogi winien przemieszczać się pieszy uczestnik drogi i jak należy bezpiecznie korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych. Jednocześnie przestrzegał przed bieganiem po jezdni, zabawami w rejonie pasa drogowego, a także przechodzeniem przez ulicę w miejscach niewyznaczonych. Apelował o noszenie odblaskowych elementów.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały dzielnicowego i ochoczo ćwiczyły poznane zasady w praktyce. Dzieci nie kryły zadowolenia, a szczere i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach przez całe spotkanie.

Dzielnicowy w gromadce Misia Uszatka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również