Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy rozdawał maseczki ochronne w Mikołowie

  • Dodano: 2020-04-29 09:15

By pomagać w walce z epidemią koronawirusa, policjanci z mikołowskiej komendy rozdają mieszkańcom powiatu maseczki ochronne, które otrzymali od Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Mundurowi pouczają o obowiązku ich noszenia, udzielając jednocześnie krótkiego instruktażu, jak prawidłowo z nich korzystać. Dziś przed południem, z kolejnym zapasem środków indywidualnej ochrony, wyruszył w teren dzielnicowy z Mikołowa-Bujakowa.

Policjanci z mikołowskiej komendy nieustannie sprawdzają zdyscyplinowanie mieszkańców naszego powiatu w walce z koronawirusem. Przypominają o obowiązku przestrzegania wprowadzonych ograniczeń. Od 16 kwietnia obowiązuje nas nakaz poruszania się w przestrzeni publicznej z zasłoniętymi ustami i nosem. Dzielnicowi z Mikołowa oraz podległych komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych, podczas patrolowania miast i wsi zwracają uwagę, czy mieszkańcy realizują ten nakaz.

Wczorajszego poranka dzielnicowy z Mikołowa-Bujakowa, asp. Tomasz Jałowy, w ramach wykonywania swoich zadań, mieszkańcom podległej dzielnicy rozdawał maseczki ochronne. Trafiały one do tych, którzy z różnych względów ich nie mieli. Napotkanym osobom udzielal też krótkich wskazówek, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne.

Stróże prawa dzielą się z mieszkańcami maseczkami, które otrzymali od Starostwa Powiatowego w Mikołowie, podejmując w ten sposób walkę z epidemią.

Przypominamy, że od 16 kwietnia do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Można to robić przy pomocy maski, ale także i szalika, chusty lub kawałka tkaniny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również