Wiadomości z Mikołowa

Dozownik na wodę święconą w Bazylice św. Wojciecha. To nie pierwsza parafia w regionie

  • Dodano: 2021-01-17 11:00, aktualizacja: 2021-01-17 12:31

Parafie w województwie śląskim starają się wyjść naprzeciw potrzebom wiernych w czasie pandemii. Troska o dostateczny poziom higieny jest na pierwszym miejscu, zatem w Bazylice św. Wojciecha w Mikołowie pojawiła się nowość specjalnie dla wiernych – to dozownik na wodę święconą!

W ten sposób każda osoba odwiedzająca świątynię będzie mogła skropić się bez strachu o możliwe zakażenie. Urządzenie zostało zamontowane w piątek 15 stycznia, o czym księża na czele z proboszczem Mirosławem Godżkiem poinformowali parafian na Facebooku.

Ma to być propozycja w trudnych czasach pandemii. Przez wiele miesięcy wierni często unikali używania wody święconej w obawie przed zakażeniem. Od kilku dni wystarczy, że podłożą dłoń po otwór w dystrybutorze, by móc przeżegnać się przed i po wyjściu z Bazyliki.

W Bazylice św. Wojciecha w Mikołowie stanął dozownik na wodę święconą. To specjalny gest w kierunku wiernych

Jak utrzymują księża, w parafii od dawna głowiono się nad tym, jak rozwiązać kwestię dostarczania wody święconej. Finalnie zdecydowano się na zakup zwykłego dozownika do dezynfekcji, który przeszedł modyfikację.

Dystrybutor o pojemności około dwóch litrów znajduje się w głównej nawie świątyni.

Wspaniały pomysł, nowoczesne i czepiać się nikt nie będzie...super!

Pięknie wkomponowało się w klimat architektoniczny Bazyliki!

Bardzo dobry pomysł i realizacja. Cieszę się bardzo, że woda święcona powróciła do Bazyliki. Myślę, że większość parafian jest z tego pomysłu zadowolona. Bardzo dziękujemy! – piszą w komentarzach parafianie.

Okazuje się jednak, że Bazylika św. Wojciecha w Mikołowie nie jest jedyną, która postanowiła wdrożyć takie rozwiązanie na czas pandemii. Znajdują się one m.in. w kościele w Lisowie w gminie Herby na terenie powiatu lublinieckiego. Dwa takie urządzenia stoją również w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Halembie w Rudzie Śląskiej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Alicja

    Na Wilkowyjach też są dwa takie dozowniki od dłuższego czasu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.