Wiadomości z Mikołowa

Bezpłatna kontrola oświetlenia w pojeździe! Akcja Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo

  • Dodano: 2021-12-02 08:00, aktualizacja: 2021-12-02 08:35

Przypominamy o trwającej ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Już w tę sobotę kierowcy ponownie będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach na stacjach diagnostycznych biorących udział w akcji. Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła naszego samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg.

Dni otwarte na stacjach diagnostycznych

W ramach zainaugurowanej 21 października ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, już w najbliższą sobotę 4 grudnia wszyscy kierowcy kolejny raz będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli oświetlenia w swoich pojazdach. Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w działaniach znajduje się TUTAJ.

Pamiętajmy, że sprawne i prawidłowo ustawione światła samochodu decydują o bezpieczeństwie zarówno naszym, jak i innych użytkowników dróg. Zachęcamy do sprawdzenia oświetlenia w swoich pojazdach. Takie kontrole powinniśmy bezwzględnie wykonać między innymi po wymianie żarówki, ponieważ jej złe zamocowanie może powodować nieprawidłowy kierunek padania światła i w rezultacie oślepianie innych kierowców na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również