Wiadomości z Mikołowa

Aktywnie dla pokojUA już w najbliższą sobotę na rynku w Mikołowie. To gest integracji

  • Dodano: 2022-03-22 17:15

Mikołowskie organizacje pozarządowe i instytucje organizują specjalne wydarzenie, łączące mikołowian i przybyszów z Ukrainy. Impreza pod hasłem „Aktywnie dla pokojUA” odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 marca.

To kolejny ciepły gest w stosunku do uchodźców z Ukrainy przebywających w Mikołowie i powiecie mikołowskim. Inicjatywa Aktywnie dla pokoju stworzona przez fundacje i stowarzyszenia powiatu mikołowskiego w celu integracji lokalne społeczności oraz gości z zagranicy przygotowała specjalne wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 26 marca o godzinie 11:00 na rynku w Mikołowie. Imprezę organizują O'Rety Team i Fundacja Auxilium.

Akcja Aktywnie dla pokojUA już w najbliższą sobotę na rynku

Co w planie specjalnego wydarzenia? Moc atrakcji dla mikołowian i przebywających w Mikołowie uchodźców z Ukrainy, w tym:

  • rajd rowerowy
  • bieg uliczny
  • marsz nordic walking
  • kiermasz rękodzieła
  • gastronomia
  • animacje dla dzieci

Prowadzenie imprezy dla obu stron zapewni konferansjerka zarówno po polsku, jak i po ukraińsku.

To jednak nie wszystko - w sobotnie popołudnie o godzinie 16:00 odbędzie się specjalny koncert dla Ukrainy w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W programie dzieła Brahmsa, Schuberta i Szymanowskiego. Wśród wykonawców Tymoteusz Bies, a także trio – Dorota Warcaba (skrzypce), Julia Grzegorzewska (wiolonczela) i Filip Bies (fortepian). Koncert poprowadzi Łukasz Sikora.

W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka publiczna na zakup niezbędnych artykułów dla obywateli Ukrainy w celu zaspokojenia bieżących potrzeb życiowych. Organizatorem zbiórki jest Centrum Społecznego Rozwoju.

Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Batut, UM Mikołów, Centrum Społecznego Rozwoju i Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również