Wiadomości z Mikołowa

66-latek zagapił się i spowodował kolizję w Mikołowie

  • Dodano: 2020-01-07 08:00, aktualizacja: 2020-01-07 08:18

Tylko chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do poważnego zdarzenia. Przekonał się o tym w czwartek 66-letni mężczyzna, który kierując samochodem na DK 44 w Mikołowie spowodował niemałą kolizję. Mieszkaniec Świętochłowic zwyczajnie się zagapił i najechał na tył toyoty, której kierująca oczekiwała na wykonanie lewoskrętu. Kobieta podróżowała z dwójką małych dzieci. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy.

Właściwe obserwowanie przedpola jazdy oraz zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu stanowi jeden z kluczowych czynników wpływających na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tego bowiem zabrakło w czwartek kierującemu audi mężczyźnie, który po godzinie 15.00 na ulicy Gliwickiej w Mikołowie doprowadził do zderzenia z osobową toyotą. Samochodem podróżowała 31-letnia mikołowianka wraz z dwójką dzieci w wieku 5 i 2 lat. Kobieta jechała w kierunku Gliwic i zatrzymała się celem wykonania lewoskrętu w ulicę Kosów. Wtedy to kierujący audi najechał na tył jej pojazdu.

Na miejscu okazało się, iż kobieta jest w 3 miesiącu ciąży, dlatego też od razu trafiła do szpitala na obserwację. Dzieciom na szczęście nic się nie stało, po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia trafiły pod opiekę ojca.

66-latek był trzeźwy

Policja przestrzega przed zachowaniami, które mogą zdekoncentrować kierujących na drodze. W niektórych przypadkach wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do zdarzenia drogowego. Ostrzegamy także przed zbytnim pośpiechem "za kółkiem". Będąc uczestnikiem ruchu drogowego należy respektować obowiązujące przepisy, a także dostosować prędkość jazdy do warunków na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również