Wiadomości z Mikołowa

50 sesja Rady Powiatu

  • Dodano: 2023-02-02 07:00, aktualizacja: 2023-02-01 18:21

W trakcie 50 posiedzenia Rady Powiatu tej kadencji, które odbyło 31 stycznia przyznane zostały srebrne odznaki Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wręczył je radny Sejmiku Wojewódzkiego Grzegorz Wolnik, wiceprzewodniczący Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, a otrzymali je: Michał Pańczyszyn, dyrektor Elektrowni Łaziska w Łaziskach Górnych oraz strażacy ochotnicy: Grzegorz Kołodziej, Fryderyk Fityka i Adam Skrzypczyk.

W imieniu Rady Powiatu gratulacje odznaczonym złożyła Przewodnicząca Barbara Pepke oraz wicestarosta Tadeusz Marszolik. Na uroczystości obecny był także prezes Zarządu Powiatowego OSP Powiatu Mikołowskiego Dariusz Gaschi.

50 sesja Rady Powiatu

Na tej samej sesji radni przyjęli m.in. uchwały dotyczące Wieloletniej Prognozy Finansowej na okres 2023-2032 oraz zmiany w budżecie. Wyrazili zgodę na przekazanie pomocy finansowej gminie Ornontowice. Zgodzili się również na nabycie nieruchomości położonej w Wyrach przy ul. Leszczynowej. Radni zadecydowali również o przekazaniu petycji w sprawie zwiększenia świadomości prawnej dotyczącej transplantacji wśród lokalnej społeczności do Ministra Zdrowia.

Na styczniowej sesji przedstawione zostały także sprawozdania z prac komisji branżowych Rady Powiatu za 2022 rok, które przedstawili jej przewodniczący oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku jak i z działalności całej Rady.

W 2022 roku Rada Powiatu odbyła 13 sesji, przyjęła 1 apel, 70 uchwał, zaś radni zgłosili 20 interpelacji.
Kolejna sesja Rady Powiatu zaplanowana została na 1 marca, a poświęcona będzie działalności Powiatowego Zarządu Dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również