Nowy ambulans w Akademickim Centrum Zdrowia. Ma poprawić transport pacjentów
To ważne wsparcie dla pacjentów wymagających opieki podczas przewozu. Do Akademickiego Centrum Zdrowia w Mikołowie trafił nowy ambulans przeznaczony do realizacji transportów medycznych na terenie Powiatu Mikołowskiego.
Nowy ambulans w Mikołowie dla pacjentów wymagających opieki
Pojazd będzie wykorzystywany do transportów medycznych pacjentów, którzy podczas przewozu potrzebują profesjonalnej opieki. To rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo, komfort oraz sprawność organizacji świadczeń zdrowotnych.
Nowy ambulans trafił do Akademickiego Centrum Zdrowia w Mikołowie. Jak podkreślono w informacji Powiatu Mikołowskiego, pojazd będzie wykorzystywany tam, gdzie kluczowe znaczenie ma bezpieczny i komfortowy transport osób potrzebujących wsparcia medycznego.
To kolejny krok w stronę poprawy jakości opieki medycznej dla mieszkańców powiatu.
Przekazanie pojazdu w Akademickim Centrum Zdrowia
W uroczystym przekazaniu ambulansu uczestniczyli m.in. prezes Zarządu ACM Katarzyna Muszak, sekretarz Powiatu Łukasz Ryguła oraz dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach.
Nowy pojazd władzom Powiatu Mikołowskiego — staroście Mirosławowi Dużemu i wicestaroście Jarosławowi Sworzeniowi — zaprezentowali dyrektor ds. medycznych centrum Ewa Stebakow oraz kierownik Działu Technicznego Ireneusz Tokarz.
Starosta Mirosław Duży zwrócił uwagę na wieloletnią współpracę Powiatu Mikołowskiego z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach. Wspólne działania mają wzmacniać system bezpieczeństwa zdrowotnego i podnosić jakość zabezpieczenia medycznego w regionie.
Dziękujemy Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Katowicach za owocną współpracę oraz Samorządowi Województwa Śląskiego za wsparcie tego ważnego przedsięwzięcia” – przekazał Powiat Mikołowski.













![Mikołów: tłumy na rynku podczas Protestu z Wykrzyknikiem [ZDJĘCIA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2019/04/849839.informacja.jpg)



Dodaj komentarz