Dzień Pogody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym – warsztaty, spacer

Czas czytania: 5 min.

To propozycja na wakacyjną sobotę dla rodzin i wszystkich, którzy lubią przyrodę oraz chcą lepiej rozumieć zjawiska pogodowe. W sobotę 4 lipca, w godz. 12:00–18:00, w Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się „Dzień Pogody” – wydarzenie z bezpłatnymi atrakcjami, bez konieczności wcześniejszych zapisów. W planie są m.in. spotkanie z meteorologiem Damianem Dąbrowskim, przyrodniczy spacer z dyrektorem ogrodu dr. Pawłem Kojsem oraz zajęcia „joga na pogodę ducha” z Martą Dudą.

Harmonogram atrakcji

W godz. 12:00–18:00 dostępne będą aktywności w formule otwartej:

  • „Tropiciele pogody” – gra terenowa z cyklu „Zielony Odkrywca”,
  • „Pobujajmy w obłokach” – stanowisko edukacyjne Planetarium – Śląski Park Nauki,
  • „W przyrodę wkręceni” – cykl spotkań edukacyjnych o bioróżnorodności regionu,
  • „Warsztatowo” – zajęcia edukacyjne, zielarskie, przyrodnicze i kreatywne,
  • Strefa relaksu – zielona strefa spokoju na chwilę wytchnienia wśród natury.

Spotkania i wydarzenia godzinowe

Organizatorzy przewidzieli także punkty programu o stałych godzinach:

  • 14:00 – „Niezwykłe oblicza pogody – od tęczy po diabełki” – spotkanie z meteorologiem Damianem Dąbrowskim (autorem fanpage’u „Prognoza pogody – Damian Dąbrowski”),
  • 16:00 – „W jaki sposób rośliny reagują na zmianę pogody?” – spacer przyrodniczy z dyrektorem Śląskiego Ogrodu Botanicznego dr. Pawłem Kojsem,
  • 17:00 – „Joga na pogodę ducha” – zajęcia dla dużych i małych z Martą Dudą (Joga Życia w Katowicach).

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe