Wiadomości z Mikołowa

Z jakiego regionu do nas dzwoniono i jaki numer wybrać, aby oddzwonić?

  • Dodano: 2019-03-18 12:00

Często nie jesteśmy w stanie się gdzieś dodzwonić i nagle rozłącza nasze połączenie. Prawdopodobnie to za sprawą tego, że nie mamy odpowiedniego numeru kierunkowego. Czasami go po prostu nie znamy i pojawia się kłopot, bo jak mamy to sprawdzić? W takich sytuacjach warto skorzystać z opcji wyszukania numerów kierunkowych. Czasami można otrzymać pełną stronę poświęconą tylko temu. Wystarczy wybrać region lub województwo i otrzymujemy pełną, wartościową listę, która może nam pomóc.

Po co nam numery kierunkowe?

Numery kierunkowe potrzebne są nam po to, abyśmy bez problemu mogli dodzwonić się do instytucji, osób czy firm, które znajdują się w zupełnie innym rejonie niż my. Kiedyś robiono to ręcznie, aby móc wykonywać połączenia międzymiastowe czy nawet między różnymi regionami Polski. Obecnie wystarczy wybrać kilka cyferek, które pojawiają się przed faktycznym ciągiem cyfr i gotowe. Połączenie zostaje wykonywane, a my bez problemu możemy dodzwonić się w to miejsce, do którego aktualnie potrzebujemy.

Czemu warto je sprawdzać?

Czasami ktoś do nas dzwoni, na telefonie wyświetla się ciąg cyfr, a my analizujemy je i nie do końca jesteśmy pewni z jakiego miasta ktoś próbuje się do nas dodzwonić. Może to niekoniecznie ktoś z naszych bliskich i chcemy uniknąć nieprzyjemnych rozmów np. z telemarketerami. Dobrze jest więc wiedzieć z jakiej miejscowości otrzymujemy połączenie. Dużo słyszy się również o osobach, które dopuszczają się w taki sposób oszustw - dzwonią z numerów, których kierunkowe są zbliżone do tych prawdziwych, a następnie po odebraniu wykradają nasze dane. Kiedy jednak na nie oddzwaniamy - możemy zapłacić bajońskie sumy w rachunku za telefon. Trzeba więc uważać i minimalizować ryzyko wystąpienia takich sytuacji.

Gdzie znaleźć numery kierunkowe?

Ponieważ po podzieleniu kraju na mniejsze części, niemalże każdemu z miast przydzielono odrębny numer kierunkowy, co daje nam ich tysiące i niemożliwe byłoby zapamiętanie ich wszystkich, w takich przypadkach może przydać się spis wszystkich numerów kierunkowych. Co nam to daje? Ano to, że zawsze mamy go pod ręką i w sytuacjach, które opisane były powyżej, możemy szybko sprawdzić to, co jest nam akurat potrzebne. Często operatorzy telekomunikacyjni udostępniają takie listy, ale nie są one zbyt szczegółowe. A my potrzebujemy takiego miejsca, w którym znajdą się WSZYSTKIE numery kierunkowe, dzięki czemu będziemy mogli je sprawdzać zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jedną z takich stron może być https://adconnect.pl/numer-kierunkowy, gdzie cały układ jest łatwy, przyjemny i prosty do obsłużenia, a wszystkie numery kierunkowe znajdują się w jednym miejscu. Po wybraniu danego województwa, pokazuje nam się spis wszystkich miast, do których obok podane są numery kierunkowe, które należy wpisać lub sprawdzić, przed faktycznym ciągiem cyfr numeru, który do nas dzwoni lub do którego my chcemy wykonać połączenie. Proste, prawda? Warto więc zapisać sobie tę stronę i korzystać je w miarę własnych potrzeb. To zaufana i sprawdzona strona, więc jest w pełni bezpieczna podczas wyszukiwania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.