Wiadomości z Mikołowa

Szkolenie z pierwszej pomocy - jak fachowo pomagać poszkodowanym? 

  • Dodano: 2019-10-21 14:45, aktualizacja: 2019-12-03 12:15

Sytuacje wymagające natychmiastowej i zdecydowanej reakcji mogą się przytrafić każdemu. Nie ważne, czy to w domu, pracy, kolejce sklepowej, czy na ruchliwej autostradzie. Wszędzie tam potrzebne są osoby, które będą w stanie ratować ludzkie życie i zdrowie. Taką wiedzę i umiejętności zapewnia szkolenie z pierwszej pomocy, na które zdecydowanie warto się zapisać. 

Szkolenie z pierwszej pomocy – resuscytacja krążeniowo-oddechowa 

Myśląc szkolenie z pierwszej pomocy myślimy odruchowo o resuscytacji. Z całą pewnością jest to związane z licznymi akcjami promującymi pomoc przedmedyczną. Nie ulega wątpliwości, że ta czynność jest bardzo często wykorzystywana w sytuacjach ratujących życie. Na kursie instruktorzy wyjaśnią kiedy dokładnie powinno się ją podjąć i jak prawidłowo przeprowadzić. Bardzo ważne jest to, by tuż przed podjęciem resuscytacji odpowiednio ocenić stan poszkodowanego, a także wykonać telefon alarmowy, który sprawi, że w przeciągu kilku do kilkunastu minut pojawi się pogotowie ratunkowe i rozpocznie swoją pracę. Jeśli na miejscu zdarzenia jest więcej osób to warto podzielić się obowiązkami. Wówczas już w trakcie reanimacji ktoś inny może wykonywać telefon, a jeszcze inny zabezpieczać miejsce zdarzenia. 

Szkolenie z pierwszej pomocy – czego nauczy się kursant

Szkolenie z pierwszej pomocy obejmuje wiele zagadnień. Wspomniana resuscytacja krążeniowo-oddechowa jest tylko jednym z nich. Ocena stanu poszkodowanego, ułożenie go w bezpiecznej pozycji, zabezpieczenie ran, wstępne rozpoznanie urazu, wykonanie czynności zabezpieczających poszkodowanego jak i miejsce wypadku. To wszystko są elementy, które porusza szkolenie z pierwszej pomocy. Taka wiedza zostaje przekazana kursantowi w formie wykładów. Jej przyswojenie zostanie sprawdzone w kolejnym  etapie. Mowa tutaj o udziale w licznych scenkach. Ćwiczenia praktyczne są nieodzowną częścią szkoleń z pierwszej pomocy. Mają one na celu utrwalenie wiedzy, a także wychwycenie ewentualnych błędów uczestników. Mają one jeszcze jedną ogromną zaletę. Mianowicie pozwalają się sprawdzić. Każdy ma w głowie, że jest to tylko szkolenie, ale już następnego dnia te umiejętności mogą zostać wykorzystane w życiu realnym. Wiedzą o tym instruktorzy z https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ , którzy bardzo duży nacisk kładą na sprawdzenie tego czego nauczył się ich kursant. Warto zaznaczyć, że mowa tu nie tylko o szkoleniach indywidualnych, ale również tych organizowanych dla całych grup np. pracowników danego przedsiębiorstwa. Zapisując się na szkolenie z pierwszej pomocy podejmuje się pierwszy krok do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.