Wiadomości z Mikołowa

Stylowe zasłony do salonu

  • Dodano: 2022-07-08 06:00, aktualizacja: 2022-07-15 11:48

Wiosna i lato to chętnie wybierane pory roku, by zmienić coś w swoim życiu, także mieszkaniowym. Szukamy wtedy nowych lokalizacji lub decydujemy się na zmianę aranżacji w już istniejącej. Remont warto zacząć od salonu, który zapewne stanowi serce domu.

Różne style wystroju salonu

Być może jesteś miłośnikiem stylu boho i w Twoim salonie królują kolory związane z ziemią. Liczne rośliny i kwiatowe motywy są ich dopełnieniem. Wówczas świetnym pomysłem na utrzymanie kolorystyki w zasłonach będzie beż, może delikatna pistacjowa zieleń. Powieszone zasłony także nie powinny przytłaczać swoją ciężkością, lepiej zdecydować się na bardziej zwiewne materiały. Nowością na rynku są nawet makramowe zasłony! Z pewnością zaciekawi to miłośników plecionek i nietuzinkowego wykończenia pomieszczenia. 

Jeżeli Twój salon lubi się nasłoneczniać i w letnie dni jest tam bardzo ciepło, warto zdecydować się wówczas na zasłony zaciemniające. Sprawią one, że pomieszczenie będzie chłodne i przyjemnie spędzimy w nim czas.

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony?

Z pewnością wybór zasłon do salonu nie jest sprawą szczególnie skomplikowaną, jeśli dokładnie wiemy, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli jednak nie mamy pomysłu, jaki kolor i materiał wybrać, czas poszukać odpowiednich inspiracji. 

Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym, a działkę sąsiada widzisz przez liczne krzewy, możesz zdecydować się na zasłony wykonane z lekkich materiałów, które przepuszczają widoczność. Możemy do nich zaliczyć bawełnę, czy len. Jeśli jednak dodatkowo chcesz wzmocnić “barierę" widoczności, koniecznie zakup zasłony z weluru, czy aksamitu. Przy wyborze zasłon bardzo ważne jest również podjęcie decyzji dotyczącej koloru, czy znajdującego się na nich wzoru. W zależności od tego, w jakim stylu utrzymana jest reszta pomieszczenia, z pewnością będziesz wiedzieć, czy wybrać gładkie, czy takie, które dopełnią salonową aranżację. Niemniej ważny jest sposób montażu. Najbardziej popularne są te na karniszu lub w szynie. Można także zdecydować się na zakup zasłon do salonu, znajdujących się na taśmie.

Zasłony w salonie to idealne dopełnienie aranżacji całego wnętrza. Powinny być one spójne z resztą wyposażenia, nie przytłaczać swoim ciężarem, ale też zawierać motywy, które nam się podobają. Dzięki dużemu wyborowi zasłon nie ma problemu, by zmieniać je sezonowo. Można skusić się na gotowy już produkt lub zamówić produkt pod wymiar. Zasłony to także idealne wykończenie salonu i nadanie mu indywidualnego charakteru, typowego dla osób w nim przebywających.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.