Wiadomości z Mikołowa

Studia magisterskie – te kierunki warto rozważyć w trakcie rekrutacji

  • Dodano: 2024-06-03 12:00

Stoisz właśnie przed wyborem studiów magisterskich? Nic dziwnego, że możesz mieć spory dylemat, bo od tego zależy twoja najbliższa przyszłość. Aby ułatwić ci znalezienie odpowiedniego kierunku, wzięliśmy pod lupę najpopularniejsze ścieżki wybierane nie tylko przez świeżo upieczonych licencjatów. Wśród nich znajdziesz specjalności realizowane w obrębie kierunku Administracja. Zobacz, jakie studia magisterskie wybrać.

1. Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość to popularne studia magisterskie, które na pewno zaciekawią osoby zainteresowane pracą w środowisku biznesowym i gospodarczym. Program tej specjalności został opracowany w taki sposób, aby absolwent potrafił sprawnie kierować finansami przedsiębiorstwa, analizować i interpretować dane statystyczne, a także tworzyć prognozy finansowe i konstruować sprawozdania finansowe.

Gdzie można pracować po ukończeniu tej specjalności na studiach magisterskich na kierunku Administracja? Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach ubezpieczeniowych lub konsultingowych, instytucjach finansowych, biurach rachunkowych, organach administracji państwowej czy jednostkach samorządowych.

2. Prawo w biznesie

Kolejna popularna specjalność na studiach magisterskich z administracji. Tym razem adresatami są studenci, którzy szukają połączenia wiedzy prawniczej z praktycznymi umiejętnościami biznesowymi. Brzmi ciekawie? Na studiach z prawa w biznesie opanujesz do perfekcji sztukę negocjacji i rozwiązywania konfliktów, nauczysz się zarządzać ryzykiem prawnym, a także zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa konkurencji czy etyki w biznesie.

Absolwenci studiów magisterskich z prawa w biznesie są atrakcyjnymi kandydatami na stanowiska w dużych korporacjach, ale nie tylko. Możesz też pracować jako specjalista ds. zarządzania ryzykiem prawno-finansowym albo konsultant i doradca biznesowy w obszarze prawa handlowego.

3. Zamówienia publiczne

W ramach studiów magisterskich na kierunku Administracja możesz wybrać także specjalność z zamówień publicznych. Co to takiego? To ścieżka dla osób zainteresowanych procesami zakupowymi i zamówieniowymi w sektorze publicznym. Program obejmuje między innymi zapoznanie się z procedurami przetargowymi i prawem kontraktów czy tworzeniem dokumentacji i analizą ofert.

Absolwenci mają duże możliwości zawodowe. Mogą pracować w administracji państwowej, prywatnych przedsiębiorstwach produkcyjno-usługowych, zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach pożytku publicznego czy centrach sportu i aktywności fizycznej.

A może studia jednolite magisterskie?

Inną opcją są studia jednolite magisterskie, które trwają 5 lat, czyli 10 semestrów. Jednym z dostępnych kierunków jest prawo, w obrębie którego możesz wybrać jedną z wielu specjalności – prawo cywilne, prawo karne, obsługę prawną przedsiębiorców i konsumentów czy prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni. Czy warto studiować ten kierunek? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule: https://nowiny24.pl/czy-warto-studiowac-prawo-co-wybrac-studia-online-czy-stacjonarnie/ar/c5-18363673?czy_podglad=t&hash_podglad=e5754081d5168d0c80bccda83883f3ba.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.