Wiadomości z Mikołowa

Samsung Galaxy Fold - elastyczny smartfon

  • Dodano: 2020-12-16 12:00, aktualizacja: 2020-12-18 07:43

Pierwszy w swoim rodzaju

Korporacja Samsung wygrała wyścig o pierwszeństwo w rozwoju smartfonów z elastycznym ekranem, gdzie, dzięki własnej produkcji wyświetlaczy, była faworytem. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich 10-15 lat firmie udało się całkowicie zmienić formę popularnego gadżetu, stworzywszy  zasadniczo nowe urządzenie - coś średnie pomiędzy smartfonem a tabletem.

W dokumentacji elastyczne „Samsung” Galaxy Folds są oznaczone literą „F”, umieszczaną na urządzeniach eksperymentalnych. To nie jest flagowiec, lecz model próbny, otwierający kategorię, oraz nie jest przeznaczony do masowej sprzedaży.


Urządzenie 2 w 1
Wyjątkowość gadżetu polega na tym, że w kształcie złożonym jest tak kompaktowy jak telefon, a po rozłożeniu przypomina tablet. Ukryty w stalowej obudowie mechanizm zawiasów otwiera smartfon płynnie jak książkę, a w razie potrzeby składa się w kompaktowe urządzenie.

Galaxy Fold ma 2 ekrany - zewnętrzny i wewnętrzny. Zewnętrzny jest nieduży (4,6 cala), ale tego wystarczy, aby, bez rozłożenia urządzenia, odbierać telefony, pisać sms-y, przeglądać Internet lub robić zdjęcia w ruchu. Na poważniejsze zadania zamontowany jest duży wyświetlacz wewnętrzny.

Smartfon ma zintegrowaną obsługę dwóch ekranów, przełączającą obraz z zewnętrznego na wewnętrzny i odwrotnie. Obrazek jest automatycznie wyświetlany na ekranie, z którym w danej chwili pracuje użytkownik.

Dzięki ergonomicznej konstrukcji, złożony Galaxy Fold z łatwością mieści się w kieszeni i jest wygodny w obsłudze jedną ręką. Aby go odblokować, wystarczy wziąć smartfon w ręce, ponieważ skaner linii papilarnych jest wbudowany w miejscu, w którym zwykle się znajduje palec duży lub wskazujący.

Elastyczny ekran przyszłości
Głównym atutem smartfonów Galaxy Fold jest innowacyjny składany ekran, dzięki któremu wynalazek stał się jednym z najciekawszych urządzeń 2019 roku. Duży 7,3-calowy wyświetlacz został wykonany z giętkiego materiału polimerowego – najnowszego opracowania firmy Samsung.

Ekran zajmuje prawie całą wewnętrzną powierzchnię urządzenia, za wyjątkiem prawego górnego rogu z aparatami fotograficznymi. Elastyczny plastik pozwala złożyć gadżet na pół, zamieniając go w dobrze znaną „komórkę”. Z oczywistych powodów ekran nie jest zabezpieczony szkłem ochronnym, ale producent zapewnia, że materiał jest mocny i trwały.

Na wyłączonym smartfonie ugięcie jest zauważalne, ale po jego włączeniu linia podziału znika, a ekran odbierany jest za całość. Zobaczyć zgięcie można tylko pod kątem, jednak w dotyku zawsze jest odczuwalne.

Na wyświetlaczu jednocześnie się otwiera do trzech aplikacji (przeglądarka, wideo, komunikator), działające bez zakłóceń. Fotografowanie na rozłożony Galaxy Fold to cała przyjemność, ponieważ smartfon nie ustępuje tabletowi, a elastyczny ekran pomaga odnaleźć idealną perspektywę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.