Wiadomości z Mikołowa

Rozpuszczalnik organiczny - to warto wiedzieć

  • Dodano: 2019-12-04 14:30

Rozpuszczalniki są bardzo przydatne w codziennym życiu. Korzystamy z nich chociażby podczas prac budowlanych czy warsztatowych. Dlatego warto poznać bliżej rodzaje rozpuszczalników. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje.

Jak działa rozpuszczalnik organiczny?

Pod tą nazwą kryją się substancje lub mieszaniny posiadające zdolność rozpuszczania innych związków. Czasem tego typu produkty określane są mianem rozcieńczalnika. Nie jest to jednak do końca poprawne. Sytuacja jest bowiem zbliżona jak w przypadku PCV. Pamiętajmy, że każdy rozpuszczalnik jest rozcieńczalnikiem, ale nie każdy rozcieńczalnik będzie rozpuszczalnikiem. Taka wiedza może się nam przydać chociażby w trakcie remontu. Rozpuszczalniki organiczne wykorzystujemy chociażby do usunięcia starego lakieru czy farby. Jednak podróż po tego rodzaju substancjach warto zacząć od najpopularniejszego rozpuszczalnika w przyrodzie. Mamy tu na myśli oczywiście wodę. Wykorzystujemy ją przecież każdego dnia. Rozpuszczamy w niej cukry, sole i inne substancje, zarówno jonowe, jak i polarne.

Rozpuszczalniki organiczne – rodzaje

W obiegu mam bardzo wiele rodzajów rozpuszczalników. Dzięki temu możemy dobrać konkretny typ do naszych potrzeb. Jeśli jednak nie są one określone precyzyjnie lub nie wiemy, który wybrać, zawsze możemy sięgnąć po rozpuszczalniki uniwersalne. Tego rodzaju substancja powinna znajdować się w każdym domu. Ma ona bardzo skomplikowany skład chemiczny, w którym znajdują się takie substancje jak toluen czy aceton. Tutaj dowiesz się więcej http://oqema.pl/. Uniwersalny rozpuszczalnik organiczny nie będzie może tak skuteczny jak te dedykowane, ale do prac domowych w zupełności wystarczy. 

Dedykowane rozpuszczalniki organiczne – co warto wiedzieć?

Specjalistyczne rozpuszczalniki przydadzą nam się do rozcieńczania określonych rodzajów farb i lakierów. Na rynku znajdziemy preparaty przeznaczone chociażby do lakierów ftalowych czy asfaltowych. Są one zazwyczaj dostępne w sklepach specjalistycznych. Nie brakuje także firm, które proponują tworzenie rozpuszczalników na życzenie klienta. W ten sposób uzyskuje się produkt, który jest skuteczniejszy niż ten dostępny w regularnej sprzedaży. Taki rozpuszczalnik organiczny warto wykorzystać w sytuacji, gdy poprzednie produkty nie spełniły naszych oczekiwań. Podsumowując, tego rodzaju substancję są bardzo przydatne człowiekowi, dlatego warto zawsze mieć w domu chociaż jeden egzemplarz tego produktu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.