Wiadomości z Mikołowa

Praktyczny komplet pościeli – zaoszczędź czas 

  • Dodano: 2022-11-24 09:00

Prasowanie pościeli to chyba jedna z najmniej lubianych przez nas rzeczy, duża powierzchnia materiału znacznie utrudnia ten proces, dodatkowo trzeba rozłożyć deskę do prasowania a sama czynność zajmuje dużo czasu. Mamy na to rozwiązanie! Wystarczy że kupisz pościel, której nie trzeba prasować. Z tego artykułu dowiesz się, które pościele nie wymagają prasowania oraz w jaki sposób dbać o swój komplet aby pozostał w świetnym stanie przez długi czas.

Jakich pościeli nie trzeba prasować?

Wybór odpowiedniego materiału ma duże znaczenie, w sypialni spędzamy dużą część naszego życia, wypoczywamy oraz regenerujemy nasze ciało, dlatego warto zadbać o to aby nasz sen nie był niczym zakłócony. Pościel powinna być na tyle delikatna aby nie podrażnia naszej skóry, ważne jest również aby tkanina była przewiewna, najlepiej wypadają produkty wykonane z naturalnych materiałów, np. bawełna lub jedwab. Wybierając pościel zwróć również uwagę na to w jaki sposób powinna być konserwowana, niektóre rodzaje pościeli nie wymagają prasowania, wystarczy je tylko wyprać i wysuszyć.
Pościele, których nie musisz prasować to:

Na koniec chcemy wspomnieć o pościeli z satyny bawełnianej, ten materiał co prawda się gniecie jednak wystarczy taką pościel wyprać bez wirowania, lub ustawić tą opcję na najniższą wartość, po wypraniu rozwiesić materiał tak aby swobodnie zwisał ze sznurka, pod ciężarem tkaniny, powstałe zagniecenie powinny się rozprostować.

Kora jako materiał jest uznawana za najbardziej praktyczną, jeśli ktoś wspomni o pościeli, której nie trzeba prasować zazwyczaj ma na myśli pościel z kory. Na naszym rynku dostępna jest w ogromnej ilości wzorów, kojarzona jest przede wszystkim z motywami rustykalnymi, jednak bez problemu znajdziesz korę zdobioną motywem geometrycznym lub w wersji jednobarwnej.

Pościel z kory nadaje się zarówno do sypialni jednoosobowych, w tym przypadku sprawdzi się pościel z kory 160x200, możesz znaleźć również komplety w większych rozmiarach, które dedykowane są na duże łoża małżeńskie.

Jak dbać o pościel?

Prasowanie nie jest jedyną czynnością, którą powinniśmy (nie w przypadku każdej tkaniny) wykonywać. Aby nasza pościel pozostała w świetnym stanie zadbajmy o odpowiednie jej czyszczenie oraz przechowywanie.

Pranie pościeli

Przed praniem koniecznie zapoznaj się z przepisem prania zawartym na metce, znajdziesz tam informacje o dozwolonej temperaturze prania, zalecenia odnośnie wirowania, konieczności prasowania lub stosowania wybielaczy. Pamiętaj że nie każdy rodzaj tkaniny możesz prać w ten sam sposób.

Pranie pościeli, krok po kroku:

  • Przed praniem posortuj pościele po kolorach oraz rodzaju tkaniny
  • Nie wypełniaj bębna pralki do maximum, może to utrudnić dokładne pranie materiału
  • Ustaw odpowiedni program
  • Po praniu od razu wyjmij pościele z pralki
  • Wysusz pościel w sposób tradycyjny lub jeśli producent nie widzi przeciwwskazań użyj suszarki automatycznej
  • Susząc pościel zadbaj aby nie padały na nią bezpośrednio promienie światła – może to powodować blaknięcie kolorów
  • Po wysuszeniu tkaniny wyprasuj ją jeśli jest to koniecznie 

Przechowywanie pościeli

Odpowiednie przechowywanie tkaniny jest równie ważne co jej pranie, miejsce na pościel powinno być czyste, suche i zaciemnione. Wilgoć może spowodować pojawienie się pleśni, która w efekcie może uszkodzić tkaninę, światło padające na materiał może spowodować blaknięcie kolorów, przez co produkt straci na swojej estetyce. Do przechowywania pościeli możesz użyć szafy, szuflady pod łóżkiem lub zakupić specjalne pojemniki lub worki próżniowe. 

Ważne! – Pamiętaj aby przechowywać wyłącznie suchą i czystą pościel, wilgoć sprzyja powstaniu pleśni i sprawi że komplet będzie brzydko pachniał.

Wioletta BaborskaWioletta Baborska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.