Wiadomości z Mikołowa

O jakie ubezpieczenia powinien zatroszczyć się taksówkarz?

  • Dodano: 2018-11-05 13:15

Na każdym poruszającym się po drogach pojeździe ciąży ryzyko wypadku. Z tą różnicą, że dla niektórych to ryzyko jest dużo większe, niż dla innych.

Mowa o taksówkarzach, którzy ze względu na specyfikę wykonywanej pracy są znacznie bardziej narażeni na nieszczęśliwe zdarzenia na drodze, aniżeli inni uczestnicy ruchu drogowego.

Ciągły stres, presja czasu, nieprzewidziane sytuacje na drodze – to wszystko może sprawić, że podczas chwili nieuwagi dojdzie do katastrofy. Przez ostatnią dekadę liczba osób korzystających z usług przewozowych w Polsce wzrosła aż o 30%. Jak podaje portal bankier.pl, każdego dnia z usług taksówek korzysta około 400 tys. klientów. Dlatego taksówkarze potrzebują szczególnej ochrony, którą może zapewnić im tylko specjalistyczne ubezpieczenie, dostosowane do ich potrzeb. Biorą bowiem odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za swoich klientów.

OC i AC

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest podstawowe i obowiązkowe dla każdego kierowcy. Chroni osoby, które mogą zostać poszkodowane wskutek wypadku samochodowego przez pojazd osoby ubezpieczonej, dodatkowo zwalniając sprawcę z pokrywania powstałych z jego tytułu kosztów i strat.

Choć OC jest ważne, to z pewnością nie wystarczy, aby uniknąć konsekwencji każdego wypadku. Przykładem może być choćby szkoda komunikacyjna wyrządzona przez kierowcę taksówki. Dlatego, by otrzymać pomoc po wypadku lub kolizji z innymi pojazdami, ludźmi lub zwierzętami, warto dokupić dobrowolną polisę Autocasco. Ochrona z ubezpieczenia AC dotyczy szkód powstałych z ręki osób trzecich, np. w wyniku kradzieży (lub jej usiłowania) całego auta lub elementów jego wyposażenia.

NNW

Ale OC i AC okażą się bezużyteczne, jeśli podczas przejazdu któryś z pasażerów dozna uszczerbku na zdrowiu lub śmierć poniesie którykolwiek z uczestników wypadku. Wtedy niezastąpione może okazać się ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW. Zakres ochrony oraz kwotę odszkodowania ustala się indywidualne w porozumieniu z firmą ubezpieczeniową. Z tytułu NNW można otrzymać pomoc medyczną, prawną czy techniczną – oczywiście im większa ochrona, tym wyższa składka.

Oferty ubezpieczeniowe oferowane przez polskich ubezpieczycieli często opiewają na horrendalne kwoty ze względu na niecodzienny charakter pracy. Dobrze więc rozejrzeć się na rynku, porównać ze sobą oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję, np. Taxi Insurance. Pozwoli ona w spokoju wykonywać codzienne obowiązki, bez zbędnego stresu i nerwów.

Więcej szczegółów pod adresem: https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.