Wiadomości z Mikołowa

Mediolan nocą. Najciekawsze atrakcje i miejsca do odwiedzenia po zmroku

  • Dodano: 2023-02-23 07:45, aktualizacja: 2023-02-27 12:00

Mediolan to nie tylko stolica mody i designu, ale także miejsce, które zaskakuje po zmroku. Po zachodzie słońca zamienia się w tętniące życiem miasto, pełne klimatycznych uliczek, malowniczych placów i imponujących zabytków. Oto najciekawsze atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić wieczorem w Mediolanie.

Katedra w Mediolanie – piękno gotyku podświetlone nocą

Katedra w Mediolanie jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Nocą wygląda jeszcze bardziej imponująco, gdyż oświetlona jest setkami reflektorów, które podkreślają detale architektoniczne budowli. Poza tym, wieczorem można zwiedzać dach katedry, gdzie znajduje się taras widokowy z pięknym widokiem na miasto.

Doświadcz nocnego życia w Navigli

Navigli to sieć kanałów, która krzyżuje się w centrum miasta. Ta dzielnica pełna knajp, barów i klubów, jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poczuć klimat nocnego życia w Mediolanie. Tu można posłuchać muzyki na żywo, skosztować włoskich przekąsek i spróbować lokalnych win.

Wieczorne zwiedzanie Sforza Castle

Zamek Sforza to jedno z najważniejszych muzeów w Mediolanie. Warto odwiedzić to miejsce po zmroku, kiedy zamknięte dla turystów sekcje zamku zostają oświetlone i udostępnione zwiedzającym. Wieczorem zamek wygląda bardzo malowniczo, a dodatkowo organizowane są tam różnego rodzaju imprezy i koncerty.

Posłuchaj opery w La Scala

La Scala to słynna opera, która stanowi serce muzyki Włoch. Wieczorem, można obejrzeć spektakl w jednej z najważniejszych oper na świecie. Poza tym, La Scala organizuje też koncerty i występy, które zawsze przyciągają miłośników muzyki.

Pospaceruj przy Arco della Pace

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Mediolanu. Wieczorem łuk triumfalny jest oświetlony i robi wrażenie. Jest to idealne miejsce na wieczorny spacer i podziwianie pięknych widoków.

Zwiedź Pinacoteca di Brera

Pinacoteca di Brera to muzeum sztuki, które prezentuje wiele arcydzieł malarstwa włoskiego. Wieczorem, można zwiedzać muzeum, a w sezonie letnim można obejrzeć różnego rodzaju wystawy i koncerty.

Bosco verticale – pionowy las w centrum miasta

Bosco verticale  to kompleks dwóch wież mieszkalnych, które zostały zaprojektowane przez włoskiego architekta Stefano Boeri. Charakterystyczną cechą budynków są setki roślin, które rosną na ich fasadach, tworząc wrażenie pionowego lasu. Budynek jest atrakcją turystyczną, a nocą oświetlenie dodaje mu niepowtarzalnego uroku.

Poczuj futbolowe emocje na Stadionie San Siro

San Siro to jeden z największych i najważniejszych stadionów piłkarskich we Włoszech. Nocą stadion wygląda bardzo efektownie, więc warto odwiedzić go w godzinach wieczornych, aby poczuć prawdziwe włoskie futbolowe emocje.

Zobacz Piazza Gae Aulenti

Piazza Gae Aulenti to nowoczesne miejsce w centrum Mediolanu, z pięknym widokiem na wieżowiec UniCredit. Nocą piazza ta jest pięknie oświetlona, a fontanny i nowoczesna architektura tworzą niepowtarzalny klimat.

Nocna przejażdżka tramwajem

Przejażdżka nocnym tramwajem to świetny sposób na poznanie Mediolanu po zmroku. Tramwaje są pięknie oświetlone, a podczas jazdy można podziwiać nocne zabytki miasta, takie jak Katedra, Castello Sforzesco czy Arco della Pace.

Galleria Vittorio Emanuele II – sklepowa katedra

Galleria Vittorio Emanuele II to jedna z najpiękniejszych galerii handlowych na świecie. Po zmroku pięknie oświetlona fasada oraz kolorowe witryny sklepów tworzą niepowtarzalną atmosferę. Galeria jest otwarta do późna w nocy, więc warto wybrać się tam na wieczorny spacer.

Podsumowując: Mediolan to miasto, które warto odwiedzić nie tylko w ciągu dnia, ale także po zmroku. Pięknie oświetlone zabytki, nocne zwiedzanie, przejażdżka tramwajem czy wieże Bosco Verticale to tylko niektóre z atrakcji, które warto zobaczyć podczas nocnego zwiedzania miasta.

Chcesz więcej? Odwiedź Travelbay! 

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Travelbay. To największy serwis podróżniczy w Polsce z rekomendacjami od lokalnych mieszkańców i podróżników.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.