Wiadomości z Mikołowa

Kołdra i poduszki do sypialni - zestawy całoroczne i na 4 pory roku

  • Dodano: 2023-01-09 07:45, aktualizacja: 2023-01-09 07:55

Kołdry, zależnie od ich grubości, ciężaru i materiału wykonania zwykle przeznaczone są specjalnie do stosowania w konkretne pory roku, by zimą dostatecznie utrzymywać ciepło, a latem umożliwiać odpowiednią termoregulację organizmu. W skrócie - by zimą było nam ciepło, a latem kołdra okrywała nas bez przegrzewania. Czy konieczne jest posiadanie co najmniej dwóch kołder? Poznaj kołdry całoroczne oraz zestawy „4 pory roku” przemyślane specjalnie tak, by można było dobrać kołdrę do temperatury i okresu w roku.

Kołdra lub poduszki do sypialni - idealna temperatura bez względu na porę roku

Zimą nasze ciało potrzebuje większej niż latem troski o ocieplenie i bezpieczny, spokojny sen po spacerach i powrotach z pracy przy minusowej temperaturze. Kołdra i poduszki mają znaczny wpływ na to, jak się wysypiamy o każdej porze roku. Kołdry zimowe stworzone są tak, by ocieplać, ale również umożliwić ciału oddychanie, (aby podczas snu się nie przegrzewać). Wiele osób lubi spać w dobrze przewietrzone sypialni lub nawet przy uchylonym oknie zimą. Kołdra letnia zwykle jest leciutka i przewiewna, zdecydowanie nie ma za zadanie ogrzewać, a jedynie okrywać ciało tak, by zapewnić podczas snu poczucie bezpieczeństwa. Wykonana z lekkich włókien i nieocieplana stanowczo różni się od zimowej. Jak działa zatem kołdra całoroczna, która ma za zadanie łączyć funkcje obu rodzajów kołder i sprawdzać się przez cały rok?

Idealna kołdra i poduszki do sypialni - jedna opcja na cały rok?

Całoroczne kołdry ekologiczne dzięki antyalergiczny materiałom, z których są wykonane i technologii umożliwiającej ciału optymalną termoregulację sprawdzają się zarówno zimą, jak i w miesiącach letnich, zapewniając nam komfort i wygodę. To ekonomiczne rozwiązanie pozwala na zakup jednej, wysokiej jakości kołdry, która będzie mogła nam służyć przez wiele lat. Nie musimy szukać w mieszkaniu miejsca na przechowywanie kilku różnych kołder, co jest wygodne, zwłaszcza gdy preferujemy duże łóżka i dopasowane do nich pościele.

  • Kołdra i poduszki całoroczne wykonane są najczęściej z wysokiej jakości odmian bawełny lub tworzywa biopercal, wypełnione na przykład lekkim i przyjemnym w odczuciu tworzywem bambusowym. Kołdry o przeznaczeniu do stosowania przez cały rok powinny być wzbogacane włóknami srebra, działającymi przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie, by, mimo częstego stosowania pozostawały higieniczne i bezpieczne nawet dla szczególnie wrażliwych na alergeny osób.

  • Kołdra i poduszki całoroczne świetnie sprawdzają się jako rozwiązanie dla par - z uwagi na dwoją uniwersalność zapewniają optymalne odczucia jednakowo osobom preferującym cieplejsze, jak i tym, którzy wolą bardziej przewiewne otulinie podczas snu. Waga kołdry całorocznej również jest dość uniwersalna. Taka kołdra jest świetna również do łóżka dziecięcego - dziecko rosnąc może potrzebować zmiany rozmiaru pościeli - kupując kołdrę całoroczną ponosisz wydatek tylko na jedną w danym rozmiarze.

Kołdra i poduszki do sypialni na 4 pory roku

Alternatywą dla kołder całorocznych jest specjalnie opracowana forma - kołdra „4 pory roku”. Ten rodzaj skonstruowany jest tak, by umożliwiać stosowanie jednej z dwóch części zestawu, lub, w razie potrzeby obu, połączonych ze sobą napami. Latem można korzystać z jednej, lżejszej części zestawu, wiosną i jesienią z drugiej, cięższej i cieplejszej, a dla osób szczególnie preferujących ciepłe otulenie w zimowe noce idealna będzie możliwość połączenia dwóch elementów w jedną, grubą i ciężką kołdrę z dodatkową warstwą izolacji tworzącą się między spiętymi ze sobą warstwami. To rozwiązanie ucieszy zwłaszcza osoby wrażliwe na zmiany temperatury i mające trudności z zasypianiem.

Dzięki różnym wariantom kołder możesz idealnie dobrać kołdrę do potrzeb swoich i innych domowników, by zadbać o spokojny sen i komfort niezależnie od pory roku i temperatury otoczenia

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.