Wiadomości z Mikołowa

Kia - rosnąca siła koreańskiej motoryzacji

  • Dodano: 2021-04-02 08:45, aktualizacja: 2021-04-02 08:49

KIA Motors czy znasz tego producenta? Dzisiaj chcemy przybliżyć nieco bardziej historię marki oraz to jak wygląda teraźniejszość i jak wygląda przyszłość według Koreańskiego koncerny. KIA Śląsk to w dużej mierze Autoryzowany Salon Etrans znajdujący się Łaziskach Górnych. Firma dostarcza na nasze drogi samochody KIA, które doskonale odnajdują się w śląskich warunkach. Oferta KIA jest bardzo szeroka i można w niej znaleźć auta, od typowo miejskich po większe samochody oferujące większy poziom komfortu.

KIA Motors

KIA Motors brała udział w rozwoju motoryzacji już po drugiej wojnie światowej. Jest to najstarszy producent pojazdów silników w Korei Południowej. Choć początki nie były bezpośrednio związane z autami a rowerami, ale od momentu zajęcia się produkcją samochodów, KIA stała się piątym największym producentem aut na świecie. Obecnie sprzedaje około 3 milionów pojazdów rocznie co jest bardzo dobrym wynikiem i pozwala posiadać 14 zakładów produkcyjnych w 6 krajach.

KIA rozpoczęła swoją działalność w Polsce w roku 1995. W naszym kraju dostępnych jest 76 autoryzowanych salonów sprzedaży, ta liczba jest oczywiście płynna, ale pokazuje że we wszystkich dużych miastach nie trzeba jechać daleko, żeby zakupić samochody KIA. W naszym regionie istnieje kilka punktów sprzedaży, a jednym z bardziej uznanych jest wspomniany już salon KIA na Śląski. Liczby mają odzwierciedlenie w rankingach sprzedaży, KIA cieszy się dużym zaufaniem w naszym kraju i jest chętnie wybierana przez kierowców.

Ten koreański producent posiada samochody w niemal każdym segmencie rynku. KIA produkuje auta o bardzo eleganckim designu dostosowanym do oczekiwań kierowców w pierwszej połowie 21 wieku. Naturalnie widać również postęp w informatyzacji aut, są one dużo bardziej zaawansowane i posiadają liczne technologie, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. KIA pokusiła się również o stworzenie auta sportowego, wzorem niektórych innych marek, które chcą mieć auto wyróżniające daną firmę. KIA Stinger, to samochód, który rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy, co prawda nie jest to topowy wynik, a i silnik 3,3 V6 nie będzie konkurencyjny dla supersamochodów, ale należy pamiętać, że KIA produkuje auta zdecydowanie bardziej przystępne cenowo. Największą popularnością w Polsce cieszą się modele Ceed, Sportage i Stonic. 

KIa dynamicznie się rozwija i notuje stałe wzrosty na polskim rynku. Często są to najwyższe różnice procentowe w sprzedaży względem innych firm działających w naszym kraju. W roku 2019 na polskie drogi wyjechało 29 tysięcy nowych aut co poskutkowało udziałem na poziomie 5,29%. W motoryzacji doskonale widoczny jest trend tworzenia aut elektrycznych i KIA również idzie w tę stronę. Nowe modele nie tylko napędzane są silnikami z napędem elektrycznym, ale również powstają przy wykorzystaniu materiałów przyjaznych dla środowiska. Jednak KIA nie chce być tylko jednym z wielu producentów i rozwija własne technologie, a najciekawszą z nich są silniki elektryczne napędzane wodorem. Ta technologia przez wielu fachowców uznawana jest za prawdziwą przyszłość motoryzacji, a współczesne auta elektryczne odbierane są jako element przejściowy. Z każdym rokiem technologia w “autach wodorowych” idzie do przodu, ale wciąż jesteśmy na wczesnym etapie wdrażania tego napędu na skalę masową i dzieje się to głównie w rozwiniętych krajach azjatyckich. Infrastruktura światowa nie jest jeszcze gotowa na napędy wodorowe, dość powiedzieć, że najbliższa stacja ładowania takich aut znajduje się w Berlinie. Jednak jeżeli coraz więcej firm dostrzeże potencjał tego rozwiązania, możemy oczekiwać rosnącej liczby punktów ładowania wodoru, a jest to rozwiązanie bardzo praktyczne gdyż jest tańsze od prądu i benzyny, przyjazne dla środowiska i trwa ledwie kilka minut. 

Zanim jednak przyszłość stanie się teraźniejszością, warto sprawdzić aktualną ofertę marki KIA u autoryzowanego Dealera Etrans. W siedzibie firmy znajdziesz wiele nowych modeli dostępnych od ręki oraz umówisz się na jazdę próbną. Etrans zajmuje się również sprzedażą aut używanych i serwisowaniem samochodów. Jest to istne centrum motoryzacyjne na obrzeżach Katowic, które koniecznie trzeba sprawdzić podczas procesu wyboru nowego samochodu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.