Wiadomości z Mikołowa

Jakie kwiaty wybrać do swojego mieszkania?

  • Dodano: 2022-04-07 08:45, aktualizacja: 2022-04-08 08:20

Powiedzcie, kto nie chciałby mieć swojej domowej dżungli? Mieszkania, w których znajdują się kwiaty, mają niesamowitą duszę. Kwiaty doniczkowe są idealną dekoracją miejsca, w którym żyjemy. Oczywiście, nie tylko żywe kwiaty doniczkowe - fajnie jest również zrobić kompozycję z kwiatów sztucznych np. w wazonach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie kwiaty przynosimy do swojego domu. Zobaczcie, w jakie kwiaty warto się zaopatrzyć, aby ozdobić poszczególne miejsca w naszym domu. Jest spory wybór! Każdy więc znajdzie coś specjalnie dla siebie.

Jak wybierać kwiaty doniczkowe do mieszkania? 

Warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Wszelkie kwiaty mają różne preferencje - inny typ podłoża, sposób podlewania, dostęp do światła. Dlatego warto mierzyć swoje siły na możliwości i wybierać takie kwiaty, które będą dobrze czuły się w naszym domu. Nie ma więc sensu kupować bardzo wymagających roślin, jeśli wiemy że np. zapominamy czasem o podlewaniu albo takich, które lubią światło, a w naszym mieszkaniu jest raczej ciemno. Warto więc sprawdzić, jakie rośliny nie są przesadnie wymagające i doskonale poradzą sobie w każdych warunkach. Warto zadbać o to, aby mieć kwiaty w domu, bo to po prostu... zdrowe. Szczególnie, kiedy żyjecie np. w Warszawie (szczególnie np. Mokotów, Ursynów, Śródmieście, gdzie przecież jest niesamowicie dużo budynków, firm, fabryk i samochodów). Rośliny się wam odwdzięczą! 

Najpopularniejsze kwiaty, na jakie często decydują się ludzie to monstery. Mają przepiękne, dziurawione liście, a roślina osiąga niesamowite rozmiary. Nic dziwnego więc, że są one tak często wybierane do domu. Nie są to bardzo wymagające rośliny, więc zdecydowanie można się na nie zdecydować. Jakie jeszcze kwiaty warto umieścić w swoim domu? 

Przede wszystkim - fikusy. Pielęgnacja tego kwiatu nie jest zbyt skomplikowana, ale jeśli nie damy mu odpowiednich warunków do wzrostu, zacznie gubić liście. Dlatego trzeba o niego zadbać, postawić w dobrym miejscu, pamiętać o podlewaniu, a na pewno doskonale sobie poradzi. 

Palma - wystarczy podlać je raz a porządnie, zamiast podlewać co kilka dni. Warto również pamiętać, że nie toleruje przelania, więc raczej nie przesadzajmy z wodą. Potrzebuje dużo miejsca, aby się rozwijać. W okresie grzewczym - warto zraszać całą roślinę, bo może być jej po prostu za ciepło. Jeśli o to zadbamy - wszystko powinno być w porządku. 

Chcecie zobaczyć, gdzie kupić te kwiaty? Zobaczcie kwiaty doniczkowe Warszawa - wszystkie polecane miejsca, gdzie warto się zaopatrzyć w kwiaty doniczkowe. 

Inne propozycje, by ozdobić mieszkanie 

Jeśli nie macie ręki do kwiatów - możecie zadbać o to, aby zastawić mieszkanie kwiatami sztucznymi. Warto wybierać takie, które wyglądają niczym żywe. Nie muszą to być jednak jedynie rośliny doniczkowe. 

Można również zadbać o to, aby sztuczne kwiaty w wazonie wyglądały wspaniale. Bardzo ładnie w mieszkaniach komponuje się np. trawa pampasowa, która jest hitem domowym od wielu sezonów. 

Jeśli potrzebujecie znaleźć miejsca, gdzie oferuje się sprzedaż kwiatów żywych, ale i kwiatów sztucznych, warto sprawdzić kwiaty żywe i sztuczne Warszawa, zapytać specjalistów i dobrać takie rośliny, które wspaniale będą wyglądały w naszym mieszkaniu. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mariolka

    U mnie jest misz masz, jest trochę sztucznych kwiatów z megasceny, jeden z nich stoi w łazience a reszta to żywe. Tak naprawdę i te sztuczne jak ktoś nie wie to wyglądają jak żywe i dobrze prezentują się na parapetach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.