Wiadomości z Mikołowa

Jak wybrać odpowiedni basen dla dzieci? Poradnik

  • Dodano: 2024-02-19 14:00

Chcesz zapewnić swoim dzieciom nieco frajdy na wakacje? Z pewnością ucieszą się z gumowego basenu na podwórku. Tylko jak wybrać taki, który będzie dla nich odpowiedni? Czytaj dalej, a dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze basenu dla dzieci!

Wiek – kluczowe kryterium przy wyborze basenu

Ile lat ma Twój maluch? Od tego zależy, jaki basen będzie dla niego odpowiedni. Niemowlęta powyżej szóstego miesiąca mogą już z powodzeniem bawić się w wodzie. Jednak warto zadbać o to, by basen odpowiadał ich możliwościom. Dla maluchów do pierwszego roku życia polecany jest nadmuchiwany model o pojemności 50-70 litrów. Takie baseny znajdziesz między innymi tutaj: https://ibaseny.pl/36-baseny-dla-dzieci.

Dzieciaki, które mają więcej niż roczek, mogą bawić się już w modelach o pojemności od 100 do 300 litrów. Takie baseny mają już znacznie więcej dodatków – na przykład niewielkie zjeżdżalnie.

W przypadku dwulatków świetnie sprawdzą się gumowe baseny od 500 do 1000 litrów. Taki model może pomieścić od 5 do 7 dzieci, więc dzieciaki będą wspólnie uczyć się pływać.

Klasyczne baseny naziemne, na przykład z włókna szklanego, są odpowiednie dla dzieci powyżej 6 roku życia – i to pod nadzorem dorosłych. Niektóre egzemplarze są przystosowane dla małych dzieci. Jak sprawdzić, czy głębokość jest odpowiednia do wzrostu dziecka? Wystarczy prosty test – jeśli maluch nie dotyka stopami dna, to znaczy, że basen jest za głęboki.

Gdzie chcesz rozłożyć basen?

Basen da się ustawić praktycznie wszędzie. Oczywiście najłatwiej mają osoby, które mieszkają w domu i mają duże podwórko. Ale co, gdy mieszkasz w bloku lub nie masz podwórka? To nie problem – niektóre modele dostępne na ibaseny.pl możesz z powodzeniem rozłożyć w pomieszczeniach. Warto jednak zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa.

Zastanów się też, w jaki sposób planujesz korzystać z basenu dla dzieci. Jeśli dużo podróżujesz, postaw na nadmuchiwane modele. Ich dużą zaletą jest fakt, że można je łatwo złożyć i transportować z miejsca na miejsce. Tego typu basen możesz też zamontować w nietypowych miejscach, na przykład w łazience lub w innym domowym pomieszczeniu.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Jeśli chodzi o basen i dzieci, ostrożności nigdy za wiele. Przede wszystkim maluchy nigdy nie powinny mieć do niego samodzielnego dostępu – nawet do małych modeli. Gdy basen nie jest używany, odizoluj go lub zainstaluj bramki zabezpieczające, które uniemożliwią dzieciom dostęp bez nadzoru.

Warto też kupić akcesoria, które pomogą dziecku oraz zapewnią większe bezpieczeństwo wokół i wewnątrz basenu. Zainstaluj drabinki, aby ułatwić wchodzenie i wychodzenie, umieść paski antypoślizgowe na podłodze wokół basenu i zawsze doradzaj dzieciom, aby korzystały z pływaków lub koła do pływania.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by stało się coś niedobrego. Dlatego też podczas korzystania z basenu dzieciom zawsze powinna towarzyszyć dorosła osoba. Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki i wybierz basen odpowiedni do jego wieku.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.