Wiadomości z Mikołowa

Ebooki fantasy - propozycja na zimowe wieczory

  • Dodano: 2022-12-13 13:00

Od dawna wiadomo, że czytanie rozwija, rozbudza wyobraźnie, jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Każdy może wybrać ulubioną tematykę książek, ale coraz więcej zwolenników ma literatura fantasy. Dlaczego warto po nią sięgnąć? Jakie propozycje ebooków fantasy oferują księgarnie?

Ebooki fantastyczne – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Książki czy ebooki fantasy cieszą się ogromną popularnością. Czytają je młodzi i starsi, wszyscy, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę i przenieść się do innego świata. Książki fantasy wywołują wiele emocji, ciężko się od nich oderwać. Ciekawa fabuła, nieprzewidywalne zwroty akcji, ekstremalnie magiczne moce bohaterów – to sprawia, że książki fantasy czy science fiction wciągają i pozwalają oderwać się od codzienności. W książkach fantasy akcja rozgrywa się w innym świecie, czytelnik może przenieść się do tajemniczych, pełnych magii miejsc, poznać odważnych herosów czy groźne stwory, przeżywać przygody razem z bohaterami książek. 

Fantastyka doskonale pobudza wyobraźnię, kreatywność, przyczynia się do znaczącej poprawy zdolności nieszablonowego myślenia i tworzenia żywych obrazów we własnej głowie. Dzięki niej można nauczyć się rozwiązywania problemów, które pojawiają się w codziennym życiu. Ebooki fantasy są niezwykle ciekawe i wciągające, są doskonałą rozrywką na długie zimowe wieczory, podróż czy sposobem na relaks.

Książki fantasy – co wybrać?

Wybór literatury fantasy jest bardzo duży. To bardzo rozbudowany gatunek, dlatego każdy z czytelników może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Można znaleźć pozycje kojarzące się z rozrywką, przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży, ale także serie, które poruszają ważne tematy i problemy, skłaniają do refleksji. W zależności od preferencji można sięgnąć po książki w wersji papierowej lub wybrać coraz popularniejsze ebooki. Duży wybór ebooków fantasy można znaleźć m.in. w sieci Empik. 

W dziale fantastyka dostępne są pozycje opisujących historie, które dzieją się w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy opisują zjawiska nadprzyrodzone, wykreowane postacie. W ebookach science fiction akcja toczy się w przyszłości, a w literaturze fantasy znaleźć można wiele elementów nawiązujących do mitologii czy folkloru. Występują w niej smoki, bogowie, wampiry, a także superbohater, który ratuje świat. Dostępne są klasyczne ebooki science fiction, a także nowości np. nowa fantastyczna powieść Stephena Kinga. To pierwsza powieść fantasy od czasu cyklu Mroczna Wieża, która szybko zdobyła wielu fanów. 

Ebooki fantasy to doskonała propozycja dla każdego czytelnika. Dzięki książkom z tego gatunku można się pośmiać, przeżyć strach, oderwać od szarej rzeczywistości. Fabuła jest ciekawa, dlatego czytając fantasy, nie można się nudzić. Warto sprawdzić ofertę księgarni i wybrać pozycję idealną dla siebie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.