Wiadomości z Mikołowa

Doradztwo kredytowe - co to i czy warto z niego korzystać?

  • Dodano: 2020-08-05 18:15

Znaleźć odpowiednie kredyt to na prawdę ciężka sztuka, podmiotów finansowych na rynku polskim jest mnóstwo, od klasycznych banków, aż po dziwnie brzmiące instytucje które często kuszą nas bardzo atrakcyjnymi ofertami. Jak się w tym wszystkim odnaleźć, jeśli nie ma się żadnego doświadczenia, czy też wykształcenia w finansach? Na szczęście z pomocą przychodzą nam doradcy kredytowi którzy służą pomocą.

Kim jest i czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy Warszawa to osoba posiadająca odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, dzięki której uzyskamy niezbędne informacje na temat kredytów, zasad ich udzielania, warunków, które musimy spełnić, a także prawa z zakresu bankowości czy kredytów. Dobrze, ale jaką mamy pewność, czy taka osoba rzeczywiście ma odpowiednie kwalifikacje, które pomogą nam w wyborze kredytu? W roku 2017 w życie weszła ustawa, która reguluje zawód doradcy finansowego. I tak, żeby obecnie móc udzielać takich porad, trzeba otrzymać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego oraz osoba taka musi być zarejestrowana w rejestrze doradców oraz opłacać ustaloną składkę.

Doradztwo kredytowe online

W dobie XXI wieku możemy korzystać z coraz więcej udogodnień, jednym z nich na pewno jest usługa doradztwa finansowego online. Metoda staje się coraz to bardziej popularna w naszym kraju z oczywistych pobudek, korzystając z tego sposobu zyskujemy sporo czasu, jest ona bardzo komfortowa i wygodna, gdyż odpowiednie pytania do konsultanta możemy zadawać z zacisza swego domu. Przy wyborze odpowiedniego kredytu pomoc taka może okazać się bez cenna, gdyż porównanie wszystkich ofert jakie znajdują się na rynku może sprawić nam ogromny problem, tutaj w wygodny sposób możemy rozwiązać nurtujące na spytania w szybki sposób.

Doradca kredytowy - jakie są koszta?

Oczywistym faktem jest, że doradca kredytowy proponujący nam swoje usługi będzie oczekiwał też odpowiedniego wynagrodzenia. Zarobki takiego doradcy najczęściej powiązane są z prowizją od pobranego kredytu przez konsumenta. Ponadto mogą dojść jeszcze dodatkowe koszta jeśli zdoła on przekonać klienta do dodatkowych usług takich jak ubezpieczenie lub inwestycja, dlatego zawsze warto się zastanowić czy rzeczywiście potrzebujemy kolejnych zabezpieczeń kredytu. Warto również zapytać doradcy kredytowego jakie pobiera prowizje od banków z którymi współpracuje. Ciężko jednoznacznie określić ile będzie kosztować nas takie doradztwo, gdyż jest to powiązane z wieloma czynnikami. Warto jednak podkreślić, że z reguły pierwsze spotkanie jest całkowicie darmowe. Jeśli chodzi o prowizje doradców często zaczynają się one w wysokości około 4 % całego kredytu.

Czy warto korzystać z usług doradcy finansowego?

Doradztwo kredytowe można na pewno śmiało polecić osobą których wiedza na temat produktów bankowych jest niska. Ponadto doradcy często najlepiej znają aktualną ofertę banków, czy podmiotów finansowych, dlatego mamy dostęp do najaktualniejszych danych jeśli chodzi o ofertę. Jeśli czujemy się nie pewnie w kwestiach instrumentów finansowych myślę, że warto skorzystać z takiego doradztwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.