Wiadomości z Mikołowa

Dlaczego tradycyjne grille węglowe są nadal chętnie wybierane? Sprawdź!

  • Dodano: 2023-03-21 08:15, aktualizacja: 2023-03-22 10:47

Lato to czas grillowania w gronie rodziny lub znajomych. Przed zorganizowaniem grilla w przydomowym ogrodzie trzeba jednak wybrać odpowiednie urządzenie. Dziś grille węglowe to nie tylko proste grille, ale również urządzenia wielofunkcyjne. Który model spełni Twoje oczekiwania?

Jak grillować na klasycznym grillu węglowym bez pokrywy?

Tradycyjne grille wyróżniają się prostą budową – składają się z misy paleniskowej i rusztu. Dla wygody konstrukcja jest umieszczana na nóżkach, które w niektórych modelach mogą zostać wyposażone w praktyczne kółka. Grille węglowe z tej kategorii najczęściej nie są składane, co ogranicza ich mobilność – trudniej je zabrać np. na działkę rekreacyjną za miastem.

Mimo że najprostsze grille węglowe są tanie, to mają one pewne minusy:

  • funkcjonalność tych grilli ogranicza się tylko do grillowania,
  • niemożliwe jest utrzymanie stałej temperatury – może to utrudniać przygotowanie potraw,
  • brak pokrywy sprawia, że na dym narażeni są nie tylko biesiadnicy.

Wielofunkcyjny grill – nie tylko do smażenia mięsa i warzyw

Klasyczne grille węglowe nie są dziś jedyną opcją – alternatywą są grille wielofunkcyjne. W odróżnieniu od prostszych modeli umożliwiają one nie tylko grillowanie żywności, ale również inne metody obróbki cieplnej. To sprawia, że za ich pomocą można przyrządzić dużo bardziej zróżnicowane posiłki. Przykład?

Weber grill węglowy  Summit Kamado E6, który można zobaczyć na stronie top-grille.pl, pozwala na:

  • grillowanie metodą bezpośrednią – gdy produkt wymaga grillowania poniżej 20 min,
  • grillowanie metodą pośrednią – gdy produkt wymaga grillowania powyżej 20 min,
  • wędzenie mięsa i ryb,
  • pieczenie – ten duży grill węglowy umożliwia również upieczenie pizzy.

Jednocześnie rozbudowany grill węglowy Weber, jak wiele innych bardziej zaawansowanych urządzeń, jest wyposażony w pokrywę. Zastosowanie pokrywy pozwala ograniczyć ilość wydobywającego się dymu i utrzymać temperaturę. Jej obecność nie pozostaje również bez wpływu na smak i jakość przygotowanych produktów.

Warto pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych, gdzie grillowanie ma niezwykle długą tradycję, okrągłe grille węglowe z pokrywą są bardzo popularne. Powód? Według wielu to dobry grill węglowy – przyrządzone w nim potrawy uchodzą za smaczne i aromatyczne.

Grillowanie na węglu – jaki grill spełni Twoje oczekiwania?

Dopiero rozpoczynasz przygodę z grillowaniem? Prosty grill to okazja do sprawdzenia, czy grillowanie sprawi Ci radość. Uwielbiasz spędzać czas na świeżym powietrzu, przygotowując posiłki dla bliskich? W tej sytuacji lepiej sprawdzi się wielofunkcyjny, duży grill węglowy. Wybierając profesjonalny grill węglowy grill węglowy, przyrządzisz różne posiłki – rodzinę lub gości możesz zaskoczyć np. pizzą upieczoną na kamieniu.

Wielofunkcyjny grill węglowy Weber posiada liczne rozwiązania ułatwiające grillowanie i utrzymanie grilla w czystości. Przykładami mogą być: wbudowany w pokrywę termometr, wieszaki na akcesoria czy system czyszczący (np. One-Touch). Grille węglowe umożliwiające obróbkę cieplną różnymi metodami często są też wyposażone w blat roboczy. Takie modele zapewniają przestrzeń na naczynia czy misy z marynowanymi produktami, które trafią na ruszt.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.