Wiadomości z Mikołowa

Dietetyczne przepisy na obiad - porady dietetyka

  • Dodano: 2020-07-14 09:00, aktualizacja: 2020-07-17 10:26

Wiele osób myśli podczas obecnych wakacji jak skutecznie schudnąć chociaż te 5 kg w ciągu kilku tygodni. Niestety nie dla wszystkich odchudzanie jest proste i przynosi oczekiwane efekty, ponieważ niektórzy próbując schudnąć popełnia masę prostych prostych błędów, które niestety skutecznie uniemożliwiają im spadek wagi.

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc

Jeżeli nie raz zdarzyło ci się stosować dietę a mimo jej stosowania waga nie spadała, prawdopodobnie popełnisz podstawowe błędy, które umożliwiają ci schudnięcie. Porady dietetyka jako swój pierwszy krok to może być najlepszy krok jaki zrobisz w drodze do utraty wagi. Wyeliminuje on z twojej diety produkty , które ci szkodzą i zastąpi je zdrowymi niskokalorycznymi produktami. Więcej na temat odchudzania przeczytasz na stronie smedyczny.pl

Produkty typu light czy warto ?

Czym są produkty light? Są to produkty, które zawierają nieco mniej tłuszczu niż normalnie bądź nieco mniej cukru. Ale jest wiele różnych produktów , które na opakowaniu mają napis fit, czy też jako hasło reklamowe napisane jest dietetyczne a w praktyce w odchudzaniu jedynie przeszkadzają co nie dla każdego jest oczywiste. Wiele rodzajów płatek śniadaniowych reklamowanych jest jako zdrowe i fit a w rzeczywistości zawierają ogromne ilości cukrów, które powodują że takie płatki są bardzo kaloryczne i jedząc je zwiększamy ilość zjadanych kalorii.

Najbardziej kaloryczne potrawy

Teoretycznie bardzo zdrową przekąską są orzechy, owszem mają one mnóstwo pozytywnych właściwości odżywczych ale są bardzo kaloryczne i przy nieodpowiedniej diecie bardzo utrudnią odchudzanie, zaledwie 100 g orzeszków zawiera ponad 600 kcal, co jest prawie połową dziennego zapotrzebowania kobiety w ciągu dnia na kalorie. Więc zdrowe owszem są, czy pomagają w odchudzaniu ? Niestety nie.

Napoje wspomagające odchudzanie

Dieta niskokaloryczna, która ma powodować utratę wagi, warto z niej wyeliminować cukier tzn wszystkie produkty, które go zawierają tj. słodkie napoje, ponieważ są bardzo kaloryczne i warto zastąpić je zwykłą wodą co przy okazji będzie dużo zdrowsze.

Podczas przechodzenia na dietę niskokaloryczną z dnia na dzień np na taką dietę kapuścianą, zaczynasz z dnia na dzień zjadać dużo mniej niż normalnie a twój organizm będzie domagał się większej ilości kalorii co będzie skutkować spadkiem energii a w najgorszym przypadku rozdrażnieniem. Dlatego nie warto z dnia na dzień bardzo ograniczać zjadanych kalorii i lepiej rozłożyć to w czasie.

Przepisy na zdrowe potrawy

Jeżeli chodzi o odchudzanie to wcale nie trzeba jeść dużo mniej, wystarczy zastąpić bardzo kaloryczne posiłki dużo mniej kalorycznymi , które objętościowo będą podobne. Jeżeli chodzi o przygotowywanie zdrowych posiłków to na tej stronie znajdziesz ciekawe przepisy jedzmy-zdrowo.pl  Na stronie znajdziesz mnóstwo ciekawych przepisów zarówno tych dietetycznych jak i bardzo pysznych potraw nie tylko dla osób odchudzających się.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.