Wiadomości z Mikołowa

Detoks i odtrucie alkoholowe w Katowicach. Jak przebiega regeneracja po długotrwałym piciu

  • Dodano: 2021-03-18 09:00, aktualizacja: 2021-03-29 12:03

Alkohol zawiera szereg szkodliwych dla organizmu toksyn. Osoby uzależnione łatwo mogą wpaść w tzw. ciągu alkoholowe i pić nieustannie kilka dni, a nawet tygodni. W konsekwencji prowadzi to do rozchwiania gospodarki wodno-elektrolitowej i znaczących niedoborów witamin i minerałów. Przeczytaj na czym polega odtrucie alkoholowe i gdzie możesz je wykonać w Katowicach.

Dlaczego detoks alkoholowy jest potrzebny?

Związki alkoholowe biorą czynny udział w metabolizmie, dlatego gwałtowne odstawienie alkoholu wiąże się z nieprzyjemnymi i trudnymi do zbagatelizowania objawami tzw. zespołu odstawiennego. Można jednak temu zaradzić poprzez zastosowanie gruntownego oczyszczenia organizmu z toksyn po alkoholu.

Proces detoksykacji pozwala na usunięcie z krwioobiegu pozostałości po toksycznych związkach alkoholu etylowego. Uzupełnia również wszelkie niedobory elektrolitów i minerałów, co pozwala na szybką rekonwalescencję.

Na czym polega detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy przede wszystkim przerywa ciąg alkoholowy Stanowi również idealny podkład pod dalsze leczenie choroby alkoholowej, ponieważ organizm jest wtedy dokładnie oczyszczony i przygotowany pod dalsze terapie. 

Przed zabiegiem lekarze przeprowadzają dokładne badania, dzięki którym możliwym jest dopasowanie składu i stężenia konkretnych leków indywidualnie pod danego pacjenta. Podczas odtrucia alkoholowego w Katowicach pacjentom podawane są m.in. leki przeciwbólowe i nasenne, co pozwala na bezbolesne przetrwanie detoksu bez odczuwania dolegliwości związanych z zespołem abstynencyjnym.

Czym jest zespół abstynencyjny?

U osób długotrwale narażonych na substancje alkoholowe można zauważyć powstawanie nieprzyjemnych objawów - zarówno psychicznych jak i fizycznych. Związane jest to z powstawaniem zmian już na poziomie procesów metabolicznych w organizmie, dlatego samodzielne odstawienie alkoholu jest tak trudne.

Pacjenci odczuwają: migreny, nudności, biegunki, a nawet zaburzenia snu, rozdrażnienie, napady agresji i omamy.

Dla kogo odtrucie alkoholowe w Katowicach?

Detoksykacja i odtrucie alkoholowe zalecane jest przede wszystkim dla osób doświadczających objawów zespołu abstynencyjnego. Jest on reakcją organizmu na długotrwały cug alkoholowy, przez co samodzielne odstawienie napojów wyskokowych przestaje być możliwe. Właściwie przeprowadzone odtrucie pozwala na przywrócenie równowagi w gospodarce wodno-elektrolitowej, co jednocześnie stanowi również podkład pod dalsze terapie leczące uzależnienie.

Gdzie zgłosić się na odtrucie i detoks w Katowicach?

W Katowicach można znaleźć placówki posiadające wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób alkoholowych. Jedną z takich placówek jest specjalistyczna przychodnia Nasz Gabinet Katowice. Doświadczona kadra medyczna przeprowadza zabiegi detoksykacji organizmu na najwyższym poziomie. Na podstawie uprzednio przeprowadzonego skrupulatnego wywiadu medycznego możliwe jest idealne dopasowanie właściwych dawek leku pod każdego indywidualnego pacjenta. Spersonalizowana detoksykacja alkoholowa jest bezpieczniejsza i odnosi lepsze efekty. 

Mając na uwadze zarówno ogólny stan zdrowia pacjenta, jak i jego wiek i płeć, można dobrać leki w sposób pozwalający maksymalnie zniwelować dolegliwości związane z zespołem odstawiennym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.