Wiadomości z Mikołowa

Blacharz-lakiernik - czym powinien się cechować i jak znaleźć godnego zaufania?

  • Dodano: 2021-04-23 11:45, aktualizacja: 2022-12-06 09:24

Samochody mają to do siebie, że łatwo je uszkodzić czy zarysować. Wynika to poniekąd ze sposobu, w jaki są one eksploatowane, a który wręcz prowokuje wszelkiego rodzaju kolizje, obtarcia, a często i wypadki oraz stłuczki. Niezależnie od tego, z jak dużym problemem właścicielowi auta przyjdzie się kiedyś zmierzyć, bardzo możliwe, że kiedyś będzie musiał sięgnąć po usługi blacharza lakiernika. Ale po którego warto w tym momencie sięgnąć? Na jakie jego cechy patrzeć, by natrafić na osobę (lub też firmę, gdyż warsztaty rzadko kiedy są prowadzone w pełni w pojedynkę) godną zaufania i taką, która przeprowadzi swoje działania w sposób naprawdę fachowy i kompleksowy? O tym wszystkim - w dzisiejszym wpisie.

Cechy najbardziej pożądane u blacharza-lakiernika

Jeżeli szuka się kogoś takiego, jak blacharz lakiernik, naturalnym jest, że chce się znaleźć tego absolutnie najlepszego. Zwłaszcza, że na szali jest wygląd jednej z najcenniejszych rzeczy, jakie się posiada - samochodu. Jeżeli zatem chce się podjąć rozsądną decyzję w tej sprawie i zdecydować się na kogoś rzeczywiście solidnego, warto wiedzieć, co ta "solidność" oznacza. Poniżej przedstawiamy wszystko to, czego można oczekiwać od blacharza lakiernika.

  • Terminowość - blacharz lakiernik nie musi wykonywać swoich usług od ręki. Co więcej, może to źle o nim świadczyć, gdyż sugeruje to brak klientów zainteresowanych jego usługami. Ważne jednak, aby wszystko robił terminowo, a zatem podawał takie terminy, których rzeczywiście jest w stanie dotrzymać. Auto to w dzisiejszych czasach zbyt ważny i cenny pojazd, by móc obyć się bez niego przez dłuższy czas. Dlatego też należy wiedzieć, kiedy ponownie będzie można z niego korzystać.
  • Uczciwość - blacharz lakiernik musi być osobą w pełni uczciwą, a zatem taką potrafiącą wycenić swoją pracę w sposób transparentny. Warsztaty samochodowe przez lata zyskały pod tym względem kiepską opinię, a wiele spośród nich uważa się za naciągające na pieniądze. Ten, którego się wybierze nie powinien tego robić, zamiast tego pozwalając klientowi podejmować każdą z decyzji na tematy, które mogą pojawić się w czasie naprawy blacharskiej czy lakierowania.
  • Troska i uwaga - dobry warsztat samochodowy to taki, który ma pełną świadomość co do tego, z jak wartościowym pojazdem przychodzi mu mieć do czynienia. Nawet jeśli nie kosztuje on setek tysięcy złotych, należy mu się szacunek i pełne troski podejście. Auto musi wrócić z warsztatu jak nowe, pachnące, czyste i oczywiście "zrobione" zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w sposób w pełni satysfakcjonujący.
  • Adekwatna do działania cena - choć wiele osób uważa, że najlepiej jest znaleźć blacharza-lakiernika, który całą usługę wykona jak najtaniej, nie zawsze jest to recepta na znalezienie tego najlepszego. Ważne jest to, aby cena u niego była adekwatna do trudu koniecznego do włożenia w naprawę czy lakierowanie konkretnych części auta. Nie może być za wysoka - to oczywiste. Alarmujące jest jednak również to, gdy jest ona zbyt niska. Może to bowiem sugerować, że cała usługa zostanie wykonana w sposób co najmniej niestaranny.

Gdzie znaleźć osobę i firmę blacharsko-lakierniczą godną zaufania?

Z uwagi na popularność usług blacharstwa na polskim rynku istnieje całe mnóstwo warsztatów, które się w nich specjalizują. Nie pozostawia więc wątpliwości fakt, jak ciężkie może być znalezienie takiego rzeczywiście wartego uwagi. W pierwszej kolejności należy doprecyzować sobie, gdzie dokładnie powinien znajdować się warsztat, przy czym naturalnym jest, że wskaże się tutaj miasto, w którym przebywa się na co dzień - czy będzie nim Bielsko-Biała czy jakiekolwiek inne.

Same poszukiwania warto rozpocząć wśród znajomych. Jako że usługi tego typu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, możliwe jest, że któryś z nich miał już z styczność z jakimś warsztatem. Liczą się przy tym nie tylko pozytywne, ale i negatywne opinie - pozwolą bowiem wyselekcjonować firmy, które rzeczywiście zasługują na uwagę, a odsiać te, którym ta uwaga tak właściwie się nie należy. Jeżeli znajomi nie są w stanie dostarczyć wymiernych informacji w tym temacie, warto sięgnąć po Internet. Osoby zadowolone z usług poszczególnych firm chętnie chwalą je w jego obrębie, a te posiadające co do nich pewne uwagi - wyrażają je właśnie w systemach agregujących tego typu opinie.

Dobry warsztat blacharsko-lakierniczy to taki, który będzie lepszy od innych. Jeżeli zatem chce się znaleźć ten rzeczywiście najlepszy, nieuniknione jest porównywanie wielu miejsc tego typu.

Podsumowanie

Blacharz lakiernik jest kimś, kogo nigdy nie odwiedza się z przyjemności. Zazwyczaj jednak powierza mu się jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie tylko się posiada. W związku z tym naturalnym jest, że chce się postawić wyłącznie na tego godnego zaufania - takiego, który zajmie się autem w sposób profesjonalny, ale i który sprawdzi się w swoim działaniu. Takim kimś może być warsztat Custom BB, zatrudniający wyłącznie takie osoby. W firmach pokroju właśnie jego można liczyć na najlepsze ich podejście do tematu oraz kompleksową obsługę, na każdym kolejnym jej etapie, czyli fachową renowację aut.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.