Wiadomości z Mikołowa

Biokominek – ciekawa alternatywa dla zwykłego kominka

  • Dodano: 2017-04-24 07:15, aktualizacja: 2017-04-24 07:27

Wesoło trzaskający ogień natychmiast wprowadza do wnętrz przytulną atmosferę. Jednak nie w każdym domu i mieszkaniu możemy zamontować kominek. W takim przypadku dobrym wyborem będą biokominki. Na czym polega ich działanie?

Biokominkami nazywamy kominki, których konstrukcja pozwala na zasilanie paliwem etanolowym. Biopaliwo stosowane w kominach tego rodzaju ma postać płynną albo żelową. Przy paleniu nie emituje żadnych szkodliwych dla człowieka substancji oraz nie produkuje popiołu. Wytwarza tylko niewielką ilość dwutlenku węgla oraz parę wodną. Wobec tego biokominki nie wymagają budowy instalacji czy podłączania do istniejącego już przewodu kominowego. Możemy umieścić je w dowolnym punkcie domu czy mieszkania - czytamy na portalu dom.pl.

Nowoczesna dekoracja do każdego wnętrza

Przede wszystkim biokominki pełnią funkcję dekoracyjną. Wprawdzie wytwarzają ciepło przy spalaniu biopaliwa, ale nie jest to zbyt duża ilość. Do lekko zauważalnego podniesienia temperatury konieczne będzie też zastosowanie większych kominków. Nie możemy zatem stosować ich jako główne źródło ciepła, nawet przy ogrzewaniu sezonowym.

Do wyboru mamy szeroką gamę biokominków, które możemy wpasować zarówno w przestrzenie nowoczesne, jak i bardziej klasyczne. Do wyboru mamy kominki wolnostojące, które możemy umieścić na stole – ponadto znajdziemy modele z własnymi stolikami. Także do wyboru mamy biokominki montowane w ścianach. Najczęściej posiadają dysze umieszczone w linii, co pozwala na uzyskanie efektu podobnego do tradycyjnego kominka. W biokominku możemy też umieścić ceramiczne drewienka albo kamienie dla dekoracyjnego efektu.

Jak korzystać z biokominka?

Używanie biokominka jest bardzo proste. Są to urządzenia w pełni bezpieczne, które wyposażone są w automatyczne zapalarki. Wystarczy, że uzupełnimy poziom biopaliwa i wciśniemy przycisk. Możemy też często regulować intensywność palenia się biokominka.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu pamiętajmy o tym, aby wybrać taki z osłoniętym płomieniem, a wtedy nie narazimy się na przypadkowe poparzenia.

Gdzie zakupić biokominek?

Aktualnie biokominki są bardzo popularne i w sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych modeli – mniejszych i większych. Możemy wpasować je w aranżację nowoczesnego wnętrza, surowego loftu czy też salonu urządzonego w stylu francuskim albo prowansalskim. Zamówienia możemy składać także przez internet, a wtedy biokominek zostanie dostarczony pod wskazany adres w krótkim terminie.

Ceny biokominków rozpoczynają się od około 200 złotych za najmniejsze modele, natomiast kończą się nawet na ponad 4000 złotych za te bardziej rozbudowane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.