Wiadomości z Mikołowa

ZIM ostrzega: Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników wodociągów

  • Dodano: 2022-12-28 08:00, aktualizacja: 2022-12-28 08:34

W związku z docierającymi do Zakładu Inżynierii Miejskiej informacjami o działaniach oszustów podszywających się pod pracowników wodociągów ZIM Sp. z o.o. informuje, że pracownicy mikołowskich wodociągów posiadają firmowe identyfikatory (legitymacje służbowe), które mają obowiązek okazywać na Państwa wezwanie.

Czym wyróżniają się pracownicy ZIM?

Warto wiedzieć, że pracownicy Zakładu Inżynierii Miejskiej w Mikołowie nie wchodzą do mieszkań i domów mieszkańców bez wyraźnej przyczyny.

Nasza załoga zawsze poruszają się oznakowanym samochodem, mając roboczą odzież z emblematami spółki i imienny identyfikator - informuje dyrekcja ZIM Sp. z o.o.

Wymiana wodomierzy odbywa się co 5 lat

Serwis wodomierzy realizowany jest w terminie wcześniej uzgodnionym z odbiorcą usług, a wymiana wodomierza odbywająca się co 5 lat jest wcześniej zaplanowana przez pracowników ZIM.

W związku z tym mogą Państwo u nas uzyskać potwierdzenie czy taki serwis lub wymiana tego konkretnego dnia jest uwzględniona w planach - kontynuują pracownicy Zakładu Inżynierii Miejskiej.

Rozmawiać z najbliższymi o możliwych zagrożeniach

W walce z oszustami niezmiernie ważne i skuteczne są też zwykłe rozmowy z najbliższymi o prawdopodobnych zagrożeniach. Przekazujmy informacje o metodach działania oszustów innym, szczególnie seniorom. Warto również przekazywać policji informacje o podejrzanych osobach, które pojawiły się w okolicy klatki schodowej, mieszkania lub posesji.

Weryfikacja tożsamości pracownika ZIM

W  przypadku jakichkolwiek wątpliwości, ZIM prosi o kontakt telefoniczny z Działem Eksploatacji Sieci Wod. – Kan. ZIM-u pod numerem tel. 32 218 02 10, 32 218 05 69 lub 32 226 21 05 w celu weryfikacji tożsamości pracowników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również