Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

[ZDJĘCIA] Smaki Polski w mikołowskiej podstawówce

  • Dodano: 2018-06-13 16:00

Za nami coroczny festyn organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3. Tematem tegorocznej imprezy była kulinarna podróż po naszym kraju.

W trakcie festynu zbierano pieniądze na rzecz chorej na raka uczennicy SP nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Zainteresowanie było tak duże, że na dziedzińcu szkoły dosłownie nie można było wsadzić szpilki! Rodzice wraz z dziećmi i wielu mieszkańców Mikołowa przyszło nie tylko wesprzeć dzielną Wiktorię, ale również zobaczyć występy artystyczne niezwykle utalentowanych uczniów trójki, a także posmakować specjałów z różnych zakątków naszego kraju, przygotowanych przez rodziców i kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 3. Mogliśmy spróbować m.in. przysmaków rodem z Podhala, pysznego żurku czy grochówki, tradycyjnego bigosu czy też specjałów z Mazowsza, Podlasia czy Wielkopolski. Fani owoców mogli napić się świeżo wyciskanych soków i zjeść pyszną sałatkę, nie brakowało także tradycyjnych wypieków.

Wiele dzieciaków i dorosłych wzięło udział w quizie o Polsce i grach zręcznościowych. Najmłodsi szaleli na dmuchańcach, na przygotowanych stanowiskach dzieci mogły również wykonać dla siebie maski z papieru i ustawić w długiej kolejce do malowania twarzy. Odbyła się również loteria fantowa i kiermasz książek. Chętni mogli wziąć również udział w specjalnym biegu na mikołowskich Plantach.

Odszukajcie się na naszych zdjęciach z imprezy!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.