Wiadomości z Mikołowa

[ZDJĘCIA] Mikołów: Medale i statuetki dla najlepszych pływaków rozdane!

  • Dodano: 2023-03-28 08:30, aktualizacja: 2023-03-28 08:52

25 marca w mikołowskiej pływalni Aqua Plant odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie. Do startu w 6 kategoriach wiekowych zgłosiło się aż 345 zawodników z 42 klubów z całej Polski. Pływacy mogli zmierzyć się w konkurencjach indywidualnych: 100 m stylem zmiennym, 50 m stylem klasycznym, dowolnym, motylkowym lub grzbietowym oraz na dystansie 200 m stylem dowolnym. Ogromne emocje towarzyszyły również drużynowym konkurencjom sztafetowym na dystansie 4 x 50 m.

Na drugiej już edycji Aqua Team Swim Cup nie zabrakło również naszych mikołowskich klubów. Obok UKS Aqua Teamu reprezentowanego przez 24 zawodników i zawodniczek do startu zgłosili się pływacy Sport Classic Mikołów oraz OLIMP Mikołów. Łącznie nasz powiat reprezentowało 25 młodych kobiet oraz 23 mężczyzn. W pierwszym bloku startowali zawodnicy do 11 roku życia. Popołudniu mogliśmy natomiast podziwiać umiejętności nieco bardziej doświadczonych pływaków.

Medale i statuetki dla najlepszych pływaków rozdane!

W ogólnej klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął UKS Dragon Będzin. Natomiast najlepszy z lokalnych klubów UKS Aqua Team Mikołów zdobył łącznie 19 medali i uplasował się na 6. miejscu tej klasyfikacji.

Cała impreza oprócz ogromu emocji obfitowała w nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Rozdano aż 48 oryginalnych drewniano-metalowych statuetek, ponad 200 personalizowanych medali, a także liczne bony podarunkowe i gadżety. Z zawodów prowadzona była relacja video live, którą można obejrzeć tutaj.

Organizacja tak wielkiej i hucznej imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony Miasta i MOSiRu, a także wielu sponsorów i sympatyków pływania. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zawody cieszą się dużym zainteresowaniem i zbierają wiele pozytywnych ocen. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym mogliśmy choć częściowo wynagrodzić trudy treningu pływackiego młodym zawodnikom – podsumowuje Jakub Jakóbczak, pomysłodawca imprezy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również