Wiadomości z Mikołowa

Zadbaj o własne bezpieczeństwo!

  • Dodano: 2018-08-03 09:45

Wakacje to czas, gdy częściej nawiązujemy nowe znajomości. Nowe towarzystwo może pojawić się w naszym otoczeniu nie tylko na imprezie w klubie, barze czy dyskotece. Nierzadko kontakt nawiązywany jest na plaży czy po prostu na ulicy. Niezależnie od okoliczności i miejsca poznania należy jednak pamiętać, że w różnych sytuacjach, może dojść do wielu zdarzeń. Spędzając w ten sposób wolny czas zadbajmy o swoje portfele, telefony komórkowe, ale przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

W czasie wakacji naturalna staje się chęć częstszych spotkań z przyjaciółmi w klubach, czy barach. Dla wielu osób nocne wyjścia na miasto mają fatalne konsekwencje. Na niebezpieczeństwo w szczególności narażone są kobiety. Jego powodem jest, tzw. pigułka gwałtu. Stosując zalecenia Policji w dużym stopniu można ochronić się przed tą niebezpieczną substancją. Po pierwsze należy unikać samotnych wyjść do klubów lub w towarzystwie osób nieznanych. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, jakie intencje ma nowopoznana osoba. Należy również stosować się do hasła akcji policyjnej  "Pilnuj swojego drinka". Oznacza to, iż jeśli nie ma się kontroli nad tym, co się dzieje z drinkiem, nie należy go później pić. Zakup nowego jest rozważniejszym zachowaniem. Nie powinno się również przyjmować napojów, których przyrządzania się nie widziało. Warto również obserwować barmanów przygotowujących napoje.

PAMIĘTAJ!

W momencie, gdy następują mdłości, zawroty głowy, czy trudności z widzeniem należy zwrócić się o pomoc do zaufanej osoby, bądź zadzwonić na pogotowie. Zabronione jest za to pozostanie w ustronnych, czy ciemnych pomieszczeniach. Nie należy również samotnie wracać do domu, wierząc że spacer na świeżym powietrzu załatwi sprawę. W tak trudnej chwili lepiej mieć u boku kogoś komu można zaufać. Powinno również niezwłocznie udać się do lekarza, by wykonać badania w celu sprawdzenia czy podane substancje nie zagrażają zdrowiu.

Nie należy korzystać z propozycji składanych przez nowo poznane osoby szczególnie takich jak podwiezienie czy przejażdżka samochodem. Przestępcy często także pod pretekstem  wskazania drogi dojazdu do jakiegoś miejsca proszą swoje przyszłe ofiary o to, by wsiadły do ich samochodu. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni wystrzegać się imprez i zabaw w nowo poznanym towarzystwie. Nigdy do końca nie wiadomo kto będzie uczestniczył w takim spotkaniu i jakie są prawdziwe intencje jego wszystkich uczestników. Jeśli jednak zdecydujemy się na zabawę z nowymi znajomymi warto na takie spotkanie wybrać się w większym gronie zaufanych osób, informując przy okazji swoich najbliższych o miejscu do którego się udajemy oraz towarzystwie z którym spędzimy czas. Przed takim spotkaniem warto też zaplanować takie rzeczy jak godzina powrotu czy środek transportu.

Niezwykle ważne jest, by po takich zdarzeniach, w czasie których miała miejsce chociażby próba popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa, jak najszybciej zgłosić sprawę na policję. Odpowiedzialne zachowanie może uchronić inne osoby, gdyż stróże prawa dokładają wielu starań, by każdy przestępca poniósł karę za swoje czyny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również