Wiadomości z Mikołowa

Za nami narada roczna Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie

  • Dodano: 2023-02-09 07:15, aktualizacja: 2023-02-09 07:31

W środę 8 lutego w mikołowskim Białym Domku odbyła się narada roczna Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie podsumowująca prace tej jednostki w 2022 roku.

Odbyła się ona z udziałem inspektora Artura Bednarka, zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, przedstawicieli samorządów powiatu mikołowskiego, prokuratury, straży pożarnej i miejskich oraz licznego grona funkcjonariuszy i cywilnych pracowników policji. Władze powiatu reprezentowali starosta Mirosław Duży oraz wicestarosta Tadeusz Marszolik.

"Każdej doby mikołowscy policjanci legitymowali 120 osób, skontrolowali 38 pojazdów, przeprowadzali 96 badań trzeźwości, ujawnili 56 wykroczeń, przeprowadzali 30 interwencji, pełnili 23 służby patrolowe i obchodowe, przedstawili cztery zarzuty popełnienia przestępstwa" - informował podinspektor Dariusz Klimczak, komendant mikołowskiego garnizonu omawiając działania podległej mu jednostki.

Narada roczna Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie

W swym wystąpieniu przedstawił dane dotyczące liczby funkcjonariuszy pracujących w komendzie oraz komisariatach w Orzeszu i Łaziskach Górnych, taborze pozostającym w dyspozycji stróżów prawa oraz wsparciu, którego w ubiegłym roku udzieliły jednostce samorządy naszego powiatu. Łącznie było to prawie 96 tysięcy złotych

Przedstawił także informacje dotyczące przestępczości, z której 60 procent to przestępstwa kryminalne, których w ubiegłym roku stróże prawa odnotowali 1168. W grupie siedmiu najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw, do których zalicza się m.in. bójki i pobicia, kradzieże, rozboje, wymuszenia i kradzieże rozbójnicze - uszkodzenie mienia, to odnotowano ich 370 i było to więcej niż w 2021, kiedy w tej grupie doliczono się ich 348.

Jeśli chodzi o zabezpieczone przez policjantów mienie, to jego wartość wyniosła ponad 900 tysięcy złotych. Stróżom prawa udało się również przejąć ponad trzy kilogramy środków odurzających, zaś spraw narkotykowych prowadzono 45.

Ze statystyki w ruchu drogowym wynika, że od czterech lat liczba wypadków maleje, nie mniej w ubiegłym roku doszło do czterech śmiertelnych. Przy czym najczęstsza przyczyną wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość. Podsumowując prace jednostki komendant Klimczak, wymienił także priorytety na ten rok, w których znalazły się między innymi: dalsza poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowych szczególnie pieszych , a także wzrost wykrywalności przestępstw gospodarczych.

Starosta Mirosław Duży podziękował policjantkom i policjantom za ostatni rok służby, życzył bezpiecznej pracy i takich wynagrodzeń, by funkcjonariusze nie chcieli odchodzić ze służby, a wakatów było jak najmniej.

narada roczna policji

Komentarze (1)    dodaj »

  • zlikwidować to homozomo

    Nawet brudna pała z orlenu się za policjanta przebrała. A pajac laskowski dostał jakiś medal za sprawdzanie paragonów za rybę? Kiedy wychodzicie na ulice pałować ludzi?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również